http://www.dom-ogrod.yupo.pl/files/basen_0.jpg

Wielu gości basenu "Cabańska Fala" w Chrzanowie zastanawia się nad stanem technicznym obiektu.

Postanowiłem więc osobiście sprawdzić jak wygląda obiekt okiem laika, czyli zwykłego mieszkańca który przyszedł popływać. Na pierwszy rzut oka w holu wszystko w najlepszym porządku, czysto przyjemnie i miła obsługa. Dalej w szatni również, pani odpowiedzialna za sprzątanie wywiązuje się ze swojego obowiązku. Właściwie pierwszy niepokojący widok zwrócił moją uwagę w pomieszczeniu z prysznicami. Z sufitu podwieszanego masowo odchodzi powłoka, wygląda to jak w jaskini ze stalaktytami i stalagmitami. Same natryski też sprawiają nieciekawe wrażenie. Główka prysznica wygląda jakby naprędce z chromowanej została wymieniona na kremową plastikową używaną w latach 80-tych w domowych łazienkach. Zaglądając z poziomu podłogi w kierunku przewodu wentylacyjnego nie poczułem bynajmniej powietrza. Pytanie czy jest on drożny? Może to wina złej wentylacji?
Przejście przez brodzik dezynfekujący nogi i do basenu. Pierwszy widok to sufit w różnych odcieniach. Czy zamierzony czy nie, widać odchodzące płaty farby. Właściwie to może warto by zrobić porządek pokryciem dachowym eliminując tym samym zacieki i malując sufit w jednolity kolorze? Obudowa urwanej kamery tuż przy dziecięcym baseniku powinna być usunięta lub uzupełniona o wsad w postaci kamery, w końcu jeżeli obiekt jest monitorowany to dobrze by było aby sprawnie.
Posadzka w obiekcie jest w porządku nie ma się co czepiać, problem sprawiają plastikowe kradki odpływowe przy niecce basenowej, a właściwie zbyt duże przerwy między nimi, ktoś może zaczepić nogą. Belki podtrzymujące konstrukcję dachu przyozdabia korozja, czy zostały źle zabezpieczone?
Nasuwa mi się podwójne pytanie. Obiekt przecież nie jest stary, budowano go 10 lat temu. Tempo budowy było co prawda szybkie ale użyte materiały chyba zostały odpowiednio dobrane do potrzeb? Kolejną sprawą jest poruszana wentylacja, która zapewne ma wpływ na skraplanie się wody na elementach konstrukcji. Myślę że basen cieszy się dużą frekwencją głównie ze względu na cenę która oby pozostała na niezmienionym poziomie, ale także co trzeba mu przyznać na dobre położenie. Jeśli do tego dorzuci się jakość usługi, klienci będą w pełni zadowoleni.