Zgrzewarki elektrooporowe są obecnie wykorzystywane do łączenia ze sobą rur wykonanych w technologii polietylenu. Do tego celu wykorzystuje się specjalne kształtki elektrooporowe typu redukcje, mufy lub trójniki. Najczęściej stosuje się przy montażu instalacji związanych z pompami ciepła, sieci gazowych i grzewczych, oraz w ogólnie w przepływie cieczy – rury kanalizacyjne i wodociągowe są ze sobą łączone za pomocą takich zgrzewarek.

Na czym polega zgrzewanie elektrooporowe?

Zgrzewarka elektrooporowa posiada elementy grzejne. Pod wpływem prądu wydziela się ciepło, które łączy elementy rur ze sobą, w tym mniejsze i większe powierzchnie kształtek. Pod wpływem temperatury następuje proces przenikania materiału i doprowadza to do tego, że po znormalizowaniu temperatury oba elementy tworzyw są ze sobą bardzo mocno połączone. Zgrzewarka automatyzuje cały ten proces, więc w większości przypadków nie jest konieczna specjalistyczna wiedza, aby zadbać i analizować ten proces pod kątem nieprawidłowości.

Zalety wykorzystania zgrzewarki elektrooporowej Dezet EFD-315

Z pewnością jest to oszczędność czasu i pieniędzy, bo cały proces jest zautomatyzowany. Na przykładzie zgrzewarki Dezet EFD-315 można jeszcze wyróżnić to, że niewiele waży (masa netto to 7,55 kg) oraz można indywidualnie zaprogramować urządzenie pod kątem wykorzystania go do różnych kształtek elektrooporowych. Do urządzenia można wprowadzić dane za pomocą klawiatury – czyli ręcznie – lub skorzystać ze skanu kodów kreskowych, które jeszcze lepiej automatyzują cały proces i nie wymagają czasochłonnego zapamiętania parametrów do każdorazowego podawania danych do urządzenia. Urządzenie Dezet EFD-315 zostało zaprojektowane w najbardziej optymalny sposób, a użyte materiały oraz nowoczesne technologie mają gwarantować długą i bezawaryjną pracę. Na uwagę zasługuje również to, że w urządzeniu umieszczono pojemną pamięć. Pozwala to na zapis danych rejestrowych i sprawne przełączanie się między jednym zgrzewem a drugim, bez utraty danych. Warto jeszcze dodać, że nie potrzeba przenosić rejestru zgrzewu na osobne urządzenie, aby go wydrukować, bo można to sprawnie wykonać z samej zgrzewarki.

Zalety dobrej zgrzewarki elektrooporowej

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.