W ramach akcji "Poznajemy Małopolskę Zachodnią" zapraszamy dzisiaj do gminy Osiek, która składa się z dwóch sołectw: Osieka i Głębowic.

Resort Molo w Osieku

Resort Molo w Osieku

Osiek jest siedzibą gminy i ma bogato rozbudowaną infrastrukturę oraz bazę rekreacyjno-sportową. Do rozpoznawalnych zabytków gminy należy stary, drewniany kościół p.w. św. Andrzeja Apostoła. Wybudowany w stylu późnogotyckim stanowi jeden z najcenniejszych drewnianych zabytków sakralnych na pograniczu śląsko-małopolskim.

Drewniany kościół w Osieku

Drewniany kościół w Osieku

Kościół w Głębowicach

Kościół w Głębowicach

Kolejnym cennym zabytkiem jest drewniany kościół Matki Bożej Szkaplerznej w Głębowicach. We wnętrzu kościoła znajduje się m.in.: późnorenesansowy ołtarz główny, kamienna barokowa chrzcielnica oraz zewnętrzne i wewnętrzne tablice epitafijne. Współczesnych atrakcji w naszej gminie jest wiele, to np. Molo Resort - połączenie desigu i fantastycznej architektury wkomponowanej w malowniczy krajobraz zalewu Beskidzkiego. Ośrodek Rekreacji i Sportu posiada wspaniała infrastrukturę, pozwalającą na aktywne spędzenie wolnego czasu, tak również plac zabaw ”Dolina Małych Karpików 2”, który wspaniale wpisuję się w krajobraz malowniczych Głębowic.

Więcej o walorach turystycznych całego regionu przeczytać można w publikacji pt. „POTENCJAŁ TURYSTYCZNY MAŁOPOLSKI ZACHODNIEJ – 2021” – plik.PDF

baner poznajemyMZ z logo 2022

Niniejszy materiał informacyjny opublikowany został w ramach kampanii promocyjnej „Poznajemy Małopolskę Zachodnią”, realizowanej przez Stowarzyszenie Forum Małopolski Zachodniej.