To pierwsze wydanie gminnej gazety w tym roku. Przeczytacie w nim m.in. o zaplanowanych inwestycjach w mieście i trzebińskich sołectwach.

9. nr gazetki

Bezpłatne egzemplarze gazety można otrzymać m.in. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Trzebini i jej filiach, urzędzie miasta, domach kultury, basenie Aqua Planet, czy wielu lokalnych sklepach.

Polecamy szczególnie rozmowę z burmistrzem Jarosławem Okoczukiem, który mówi wprost, że to nie będzie łatwy rok. Mimo to, idzie za ciosem i nie ogranicza wydatków na inwestycje. Przeznacza na nie więcej pieniędzy niż w poprzednich latach. Do tego zdecydowanie zmniejsza zadłużenie gminy.

W biuletynie jest też wywiad z Adamem Potockim, który wygrał konkurs na dyrektora Trzebińskiego Centrum Kultury. Zachęcamy również do lektury rozmowy z młodym sportowcem z Karniowic – Pawłem Głuchem, który został wicemistrzem świata juniorów w wyciskaniu sztangi leżąc w kategorii do 120 kg.

Tradycyjnie znajdziecie tam także prezentację filii bibliotecznej oraz recenzję książki. Jest też szereg praktycznych informacji, przydatnych wielu mieszkańcom gminy, m.in. o Mieszkaniowym Banku Zamian w gminie, dodatku osłonowym czy nowych zasadach w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Trzebini.

9._wydanie_Biuletynu_Gminnego_Z_serca_Trzebini.pdf