W dniu 26 kwietnia 2023 r. nastąpiło uroczyste otwarcie do użytku zmodernizowanego placu zabaw przy Szkole Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Lgocie. W krótkim przemówieniu na powitanie gości pani dyrektor Katarzyna Warzocha gorąco podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do powstania nowego miejsca zabaw dla uczniów, życzyła także powodzenia w Gminnej Olimpiadzie "Ze sportem nam do twarzy", organizowanej tego dnia dla 6-latków z terenu Gminy Trzebinia.

otwarcie placu zabaw w Lgocie 2023

W imieniu trzebińskiego samorządu głos zabrała Sekretarz Gminy Anna Kawala, która życzyła wszystkim dzieciom bezpiecznej, radosnej zabawy pragnąc, by ten kolejny plac zabaw w naszej miejscowości stał się szybko ulubionym miejscem odpoczynku i relaksu na świeżym powietrzu. Po zakończeniu części oficjalnej i przecięciu wstęgi swój uroczy występ artystyczny zaprezentowały dzieci z oddziału przedszkolnego, po czym rozpoczęły się zawody sportowe.

Przeprowadzona w 2022 r. modernizacja placu zabaw przy szkole objęła przygotowanie i zabezpieczenie terenu, wykonanie nawierzchni bezpiecznej, nawierzchni z trawy z rolki, nawierzchni przeznaczonej do zasiania trawy oraz dostawę i montaż elementów placu zabaw: (bujaki na sprężynie, ławka, huśtawka ważka podwójna Króliczki, tablica do malowania, urządzenie wolnostojące Domek z werandą, karuzela tarczowa, urządzenie wolnostojące Samochód Cysterna), wykonanie robót wykończeniowych i uporządkowanie terenu. Koszt modernizacji wyniósł 135.876,51 zł.

otwarcie placu zabaw 2023 02

otwarcie placu zabaw 2023 03

otwarcie placu zabaw 2023 04

otwarcie placu zabaw 2023 05

otwarcie placu zabaw 2023 06