I Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Chrzanowie proponuje absolwentom klas ósmych szkół podstawowych oraz klas trzecich gimnazjum  klasy pod patronatem wyższych uczelni.

Kształcenie w chrzanowskim I LO pod patronatem uczelni wyższych

Fot. Uczniowie w czasie zajęć online podczas lekcji biologii 

 

Dla absolwentów szkół podstawowych I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w Chrzanowie w najbliższym roku szkolnym proponuje klasy pod patronatem wyższych uczelni.

Uczniowie szkół podstawowych w najbliższym roku szkolnym będą mogli kontynuować naukę w klasach o następujących rozszerzeniach:

-        matematyka, fizyka, informatyka – klasa pod patronatem AGH

-       biologia, chemia, matematyka – klasa pod patronatem Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w                   Krakowie

-        geografia, WOS, j. angielski

-        j. polski, historia, j. angielski

 

Co daje patronat?

Uczniowie będą mieli bezpośredni kontakt z uczelnią, udział w wykładach na terenie szkoły prowadzonych przez pracowników naukowych, wyjazdy na uczelnie, udział w zajęciach prowadzonych w salach dydaktycznych uczelni, a także zajęcia on line i koła naukowe, które I LO realizuje już od kilku lat w ramach Małopolskiej Chmury Edukacyjnej. Ponadto uczniowie klasy biologicznej będą mieli niektóre zajęcia, szczególnie te dotyczące mikrobiologii, prowadzone w laboratorium diagnostycznym Szpitala Powiatowego w Chrzanowie. Uczniowie tej klasy wezmą udział w projekcie badawczym wspólnie z kołem naukowym Collegium Medicum, na który szkoła właśnie zdobyła dofinansowanie z Województwa Małopolskiego. Tematem projektu będzie cukrzyca jako choroba cywilizacyjna. Projekt zakończy się wydaniem wspólnej publikacji. Uczniowie tej klasy będą również przygotowani do studiowania na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum dzięki matematyce rozszerzonej, która jest wymagana w czasie rekrutacji na równi z biologią i chemią.

28 maja w I LO odbył się powiatowy konkurs biologiczny dla uczniów klas VIII szkół podstawowych, klas III gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych dotyczący anatomii i fizjologii człowieka. Konkurs objął patronatem prof. dr hab. Maciej Małecki – Dziekan Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum, absolwent I LO w Chrzanowie.

Ponadto Liceum jest w trakcie rozmów dotyczących patronatu nad klasą geograficzną przez Wydział Geografii i Geologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. 17 maja uczniowie I LO mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu z absolwentem prof. dr hab. Kazimierzem Krzemieniem - kierownikiem Zakładu Geomorfologii Instytutu Geografii i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Jagiellońskiego, który zaproponował również realizację zajęć terenowych w stacji badawczej w Łazach.

 

Zdjęcia: 

Prof. dr hab. Kazimierz Krzemień w I LO w Chrzanowie 

Prof. dr hab. Maciej Małecki w czasie wykładu o cukrzycy w I LO w Chrzanowie 

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.