Wypadek ze skutkiem śmiertelnym rowerzysty na drodze wojewódzkiej nr 780 w miejscowości Babice

Wczoraj około godz. 17:40 w miejscowości Babice ( obwodnica DW 780) na skrzyżowaniu z ul. Piastowską  doszło do tragicznego wypadku, w wyniku którego 42-letni  kierujący rowerem, pomimo podjętej natychmiastowej reanimacji zmarł.  W zdarzeniu uczestniczył   również  pojazd m-ki Scania wraz z naczepą  kierowany przez  27 – latka. Kierujący samochodem ciężarowym był  trzeźwy.

Jak wstępnie ustalono kierujący rowerem jadąc z ul. Piastowskiej przejeżdżał  skrzyżowanie  z drogą wojewódzką nr 780  gdzie został potrącony przez scanię jadącą w kierunku Libiąża.

Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie prowadzi postępowanie nadzorowane przez tutejszą prokuraturę, którego celem jest wyjaśnienie przyczyn oraz okoliczności tragicznego wypadku drogowego.

Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego niezależnie czy jest to pieszy, rowerzysta czy  kierujący samochodem  musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.