szybka interwencja policjantów z Libiąża zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia w bloku

Policjanci z Komisariatu Policji w Libiążu natychmiast podjęli interwencję udzielając pierwszej pomocy mężczynie, u którego w mieszkaniu był pożar.

 

10.12.2018r. około godz. 13:30 dyżurny Komisariatu Policj iw Libiążu otrzymał zgłoszenie o wydobywającym się gęstym dymie w jednym z mieszkań w Libiążu na ul. Urzędniczej.

Przybyły na miejsce patrol Policji bardzo szybko ustalił, w którym mieszkaniu występuje  silne zadymienie.

Podjęli  decyzję o natychmiastowym  wejściu do pomieszczenia. Przed drzwiami zobaczyli leżącego na ziemi mężczyznę. Jeden z funkcjonariuszy asp.szt. Marcin Romanowski udzielił poszkodowanemu lokatorowi pierwszej pomocy w związku z widocznymi u niego objawami  zatrucia dymem. Drugi z funkcjonariuszy sierż. szt. Artur Wilk wchodząc do środka w pierwszej kolejności dokonał sprawdzenia, czy w mieszkaniu nie znajdują się jeszcze inne osoby.

O całym zdarzeniu policjanci poinformowali dyżurnego Komisariatui, który natychmiast powiadomił odpowiednie służby. Jeszcze przed przybyciem załogi Państwowej Straży Pożarnej, sierż. szt. Artur Wilk odłączył dopływ prądu do mieszkania, a następnie przystąpił do gaszenia palących się mebli kuchennych  nad kuchenką gazową.

Przybyła na miejsce załoga pogotowia ratunkowego zabrała poszkodowanego mężczyznę do szpitala.

W trakcie dalszych czynności ustalono, że 38 - latek, który wynajmował mieszkanie  w Libiążu na ul. Urzędniczej  postanowił przygotować sobie posiłek na kuchence gazowej, a w oczekiwaniu na niego zasnął co doprowadziło do zaprószenia ognia.

Dzięki szybkiej interwencji policjantów udało się ugasić płomień i zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia.

 

 

 

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.