Ruszył sezon rowerowy w powiecie chrzanowskim.

Pogoda sprzyja wzmożonemu ruchowi jednośladów. W związku z tym chrzanowska drogówka zwraca uwagę nie tylko na przestrzeganie przepisów ruchu  drogowego przez rowerzystów, stan techniczny ich pojazdów, ale również  na  trzeźwość kierujących.

O tym przekonał się 44 – letni mieszkaniec Gminy Babice, który w dniu 27 lutego  jadąc ul. Struga w Mętkowie został zatrzymany do kontroli. Wygląd roweru, a także tor jazdy daleko odbiegający od linii prostej wzbudziły podejrzenia policjantów, które okazały się słuszne.   Amator jazdy jednośladem wydmuchał 1,5 promila i zostanie za to ukarany.

 

Pierwsze promienie słoneczne zachęcają rowerzystów do przejażdżek  rekreacyjnych.

Pamiętajmy jednak o tym, aby dobrze się do tego przygotować, przypominając sobie zasady poruszania się jednośladami po drogach publicznych,  jak też  doprowadzając pojazd do stanu, który jest wymagany przepisami. Nie zapominajmy również, że każdy kierujący w tym również rowerzysta musi być trzeźwy.

                Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że kierujący rowerem jest pełnoprawnym uczestnikiem ruchu drogowego, różni się od kierującego samochodem tym, że rower jako pojazd nie zapewnia ochrony technicznej w przypadku zdarzenia drogowego.  W momencie, gdy dochodzi do wypadku z udziałem rowerzysty, skutki dla kierującego jednośladem są znacznie poważniejsze.

                W samym 2018r. na drogach powiatu chrzanowskiego doszło do 15 wypadków z udziałem kierujących rowerem, w którym 2 osoby poniosły śmierć na miejscu, a 13 – stu zostało rannych.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.