Małopolscy policjanci zlikwidowali nielegalny biznes tytoniowy

Zatrzymaniem dwóch mężczyzn i zarekwirowaniem 744 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, zakończyła się realizacja przeprowadzona przez funkcjonariuszyWydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Krakowie

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie w wyniku działań operacyjnych wpadli na trop „biznesmenów” wprowadzających na rynek nielegalne wyroby tytoniowe.

54-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego oraz jego 63-letni kompan z Krakowa wpadli w ręce stróżów prawa na terenie jednej z  baz transportowych w powiecie olkuskim. Policjanci zatrzymali  ich 25 lutego br. podczas rozładunku „lewego” towaru, który magazynowali w specjalnie do tego celu wynajętym kontenerze. Na miejscu kryminalni zabezpieczyli 186 kartonów, w których znajdowało się 744 tysięcy papierosów pochodzących z przemytu.

Wprowadzenie do obrotu takiej ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy naraziło Skarb Państwa na uszczuplenie należności podatkowej w wysokości przekraczającej 821 tysięcy złotych.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty nabycia, przewożenia oraz przechowywania wyrobów akcyzowych (art. 65 kks), za co grozi kara grzywny albo pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. 26 lutego br. prokurator wobec 63-latka zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego. Natomiast drugi podejrzany został doprowadzony do zakładu karnego, bowiem poszukiwany był listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności.

Komentarze   
+8 #1 abc 2019-03-03 14:32
...cały czas mam wrażenie że na portalu przełomu komentują nie normalni czytelnicy, tylko samo bydło...
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.