Policjanci z Chrzanowa egzekwują obostrzone przepisy dotyczące wstępu do parków miejskich.

Pogoda sprzyja dziś spacerowiczom lecz obostrzone przepisy zakazują wstępu do parków.  Nie wszyscy jednak przyjmują do wiadomości, że te obowiązki dotyczą również ich samych.

Dzisiaj w godzinach południowych policjanci chrzanowskiej komendy nałożyli na „bezcelowo” chodzącą  po parku miejskim parę, mandat karny za nieprzestrzeganie przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów.  Zarówno mężczyzna jak i kobieta tłumaczyli się policjantom, że nic nie wiedzą o zakazie chodzenia po parku.

Policja apeluje o pozostanie w domu.  Na drogach pojawi się większa ilość patroli, w tym pieszych, którzy będą egzekwować przestrzeganie obowiązujących przepisów. Za łamanie  ich grozi  mandat lub  wniosek o ukaranie do sądu. W najpoważniejszych przypadkach, tj. w sytuacjach lekceważenia aktualnych obostrzeń i narażania innych osób na niebezpieczeństwo zarażenia będziemy kierować wnioski  do  służb sanitarnych, które mogą w drodze decyzji administracyjnej nałożyć na winnych naruszeń czy zaniedbań karę pieniężną w wysokości od 5 do 30 tysięcy zł. 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.