Policjanci z Komisariatu Policji w Alwerni zatrzymali 39-latka, który dokonał rozboju na 14-latku. Podejrzany trafił do aresztu na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło 20 listopada br. w Alwerni na ul. Mickiewicza. Ze zgłoszenia, jakie otrzymał dyżurny tamtejszej jednostki Policji wynikało, że na ulicy został pobity i okradziony 14 – latek. Chłopiec miał  wypłacić 150 zł z bankomatu znajdującego się przy  ul. Mickiewicza. Chwilę po tym podszedł do niego mężczyzna, który zażądał od chłopca pieniędzy, po czym uderzył go  pięścią w twarz,  ukradł wypłaconą gotówkę  i zbiegł.

Już po 20 minutach od zgłoszenia funkcjonariusze ustalili miejsce, gdzie przebywał sprawca  i dokonali jego zatrzymania. Przy 39-latku policjanci znaleźli również ukradzione wcześniej pieniądze. Okazało się także, że sprawca jest dobrze znany organom ścigania m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu.

Wczoraj tj. 21 listopada br. Sąd Rejonowy w Chrzanowie zastosował wobec 39 – latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełniony czyn tj. przestępstwo rozboju mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.