W weekend chrzanowscy policjanci zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców, a w trzecim przypadku trwają czynności mające na celu ustalenie kierującego quadem, którzy tracąc panowanie nad pojazdem, spowodował jego wywrócenie. Quadem poruszało się dwóch mężczyzn. Policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku i ostrożności. Pamiętajmy- nie wsiadajmy ,, za kółko”, gdy spożywaliśmy alkohol.

20 maja br. około godz. 19:40 policjanci z Komisariatu Policji w Trzebini zostali wezwani do zdarzenia drogowego w miejscowości Ligota. Według zgłoszenia doszło tam do wywrócenia quadu, którym poruszało się dwóch mężczyzn. Jeden z nich doznając obrażeń ciała, został przewieziony przez załogę pogotowia ratunkowego do szpitala. Mężczyzna został  poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu i wydmuchał przeszło dwa promile. Została mu pobrana krew na oznaczenie alkoholu i narkotyków we krwi.

Kilka godzin później, o godz. 22:40 na ul. Topolowej w Chrzanowie mundurowi zatrzymali kierującego bmw. 35- latek wydmuchał ponad dwa promile alkoholu. Również stracił prawo jazdy, a samochód zabezpieczono procesowo na parkingu strzeżonym.  

Tuż przed godz. 23:00 stróże prawa z Trzebini w miejscowości Dulowa zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Tym razem kierowca chevroleta wydmuchał 1,5 promila. W takim stanie przewoził w samochodzie swoją małoletnią córkę. 

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości kierowcom grozi nawet dwa lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Kolejny raz policjanci apelują o zachowanie zdrowego rozsądku. Jeżeli spożywaliśmy alkohol, nawet dzień wcześniej nie wsiadajmy do samochodu z zamiarem podróży, zarówno dalekiej jak i bliskiej.