Ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości” w powiecie chrzanowskim.

23  maja br.  w całym kraju odbywają się działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”, które polegają na rozmieszczeniu patroli na tej samej drodze, w tym samym czasie. Punkty pomiaru ustawione są kolejno po sobie na pewnym odcinku drogi, czasami nawet bardzo blisko siebie. Ma to spowodować u kierujących przestrzeganie ograniczeń prędkości.

W trakcie  działań  policjanci przypominają uczestnikom ruchu co to jest bezpieczna prędkość. Podkreślają, iż  nadmierna prędkość bardzo często powoduje, że kierowca traci panowanie nad prowadzonym pojazdem i tym samym prowadzi do zdarzeń drogowych nawet tych tragicznych w skutkach. Podczas jazdy mogą pojawić się niespodziewane sytuacje, w których prowadzący samochód musi mieć czas na reakcję.

Działania mają charakter prewencyjny co nie jest jednoznaczne z tym, że kierowcy,  którzy będą przekraczać prędkość nie poniosą z tego tytułu konsekwencji, wobec takich kierujących stróże prawa mogą zastosować środki w postaci mandatu karnego czy skierowania wniosku o ukaranie do sądu,  a wobec tych którzy rażąco przekroczą prędkość (powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym) zatrzymanie prawa jazdy na okres 3 miesięcy. .

Należy zapamiętać ,że prędkość bezpieczna - to prędkość dająca nam kontrolę nad pojazdem w trudnych  warunkach drogowych  takich jak natężenie ruchu, pogoda, stan nawierzchn jezdni.

Policja apeluje, aby  kierowcy przestrzegali przepisów ruchu drogowego m.in pamiętali o limitach prędkości, a także o zwalnianiu przed przejściem dla pieszych.

 

Komentarze   
0 #1 Żaba 2019-05-26 21:19
Ile oni tych kaskadowych pomiarów robią? Masakra. Co chwilę Yanosik musi wołać, że ktoś stoi znowu w krzakach i prędkość mierzy.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.