Kolejne zatrzymania osób zajmujących się procederem uprawy i handlu narkotykami przez chrzanowskich kryminalnych.

31 maja br. tuż po godz. 15:00 policjanci realizując czynności w Trzebini na Os. Gaj w jednym z mieszkań ujawnili i zatrzymali ponad kilogram marihuany i blisko 53 gramów amfetaminy. Ponadto w mieszkaniu zabezpieczono urządzenia służące do uprawy tych roślin. Oprócz narkotyków w mieszkaniu zatrzymano dwóch 33 – latków, którzy noc spędzili chrzanowskich pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Dzień dziecka nie okazał się być dla nich radosny bowiem na wniosek prokuratury Sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu. Zostały im postawione zarzuty za uprawę i posiadanie znacznych ilości narkotyków za co grozi im do 10 lat pozbawiania wolności.

Kolejny sukces w ujawnieniu dużej ilości marihuany miał miejsce w Chrzanowie na ul. Trzebińskiej 1 czerwca br.. Przed jedną z restauracji kryminalni zatrzymali do kontroli pojazd m-ki Lexus, w której znajdowały się trzy osoby. Byli to mężczyźni w wieku od 20 do 25 lat, zameldowani poza powiatem chrzanowskim. Wewnątrz pojazdu policjanci ujawnili i zabezpieczyli znaczną ilość środków odurzających w postaci 800 gramów marihuany oraz kokainę. Lexus został zabezpieczony na parkingu , a ich kierowca z dwoma pasażerami trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Dwa dni później, podobnie jak w pierwszym przypadku na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec 20 -latka 3 miesięczny tymczasowy areszt za przemyt narkotyków, a wobec 25- latka dozór policyjny za posiadanie znacznej ilości środków odurzających.

 

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.