PCZK ostrzega: burze z gradem i silnym wiatrem w powiecie chrzanowskim
Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia. W dniu 18 czerwca 2024 roku mieszkańcy powiatu mogą spodziewać się burz z intensywnymi opadami deszczu oraz silnymi porywami wiatru.
  1. Burze od godz. 14:00 do 20:00
  2. Opady deszczu od 20 mm do 25 mm
  3. Porywy wiatru do 85 km/h
  4. Lokalnie możliwość wystąpienia gradu

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie informuje, że od godziny 14:00 do 20:00 w dniu 18 czerwca 2024 roku prognozowane są burze na terenie powiatu. Burzom mogą towarzyszyć intensywne opady deszczu, które mogą wynosić od 20 mm do 25 mm oraz silne porywy wiatru dochodzące do 85 km/h. Istnieje również możliwość wystąpienia gradu.

Informacje te zostały uzyskane z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie (IMGW-PIB). Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk oceniono na 70%. Mieszkańcy powiatu powinni zachować szczególną ostrożność i przygotować się na ewentualne utrudnienia.

Biorąc pod uwagę prognozowane warunki atmosferyczne, zaleca się unikanie wychodzenia na zewnątrz w czasie burz, zabezpieczenie luźnych przedmiotów na balkonach i w ogrodach, a także śledzenie komunikatów pogodowych na bieżąco. Pamiętajmy, że gwałtowne burze mogą powodować uszkodzenia infrastruktury oraz stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia.

W razie potrzeby, mieszkańcy mogą kontaktować się z lokalnymi służbami ratunkowymi. Zachowajmy rozwagę i bądźmy przygotowani na zmieniające się warunki pogodowe.


Opierając się na: PCZK w Chrzanowie