Nietypowy na prezent na gwiazdkę?

Mikołaj i gwiazdka tuż tuż a pomysłów na prezent pod choinkę wciąż mało? Odzież, kosmetyki i drobna elektronika stały się nudne i oklepane? W tym roku postaw na coś nietypowego! Jak wiadomo, praktyczny prezent potrafi dać najwięcej radości. Takim z pewnością będą rękawice bokserskie, oczywiście pod warunkiem, że obdarowana osoba ćwiczy sporty walki lub chociaż się nimi interesuje. Jak wybrać dobre rękawice i dla kogo? Wybór, nie należy do trudnych, ale dobrze jest pamiętać o kilku szczegółach.

Rękawice bokserskie – na co zwrócić uwagę?

Z uwagi na to, że istnieje wiele odmiennych dyscyplin sportów walki, producenci zadbali o to, żeby dostarczyć na rynek wiele rodzajów sprzętu sportowego. W sklepach znajdziesz mnóstwo produktów, które różnią się przeznaczeniem i parametrami. Dobrze jest poznać kilka z nich, żeby trafić z prezentem.

Na początku zrób rozeznanie i dowiedz się, jakim konkretnie sportem interesuje się osoba, której chcesz podarować prezent. Jest to ważne, ponieważ, rękawice do MMA, różnią się od rękawic bokserskich budową. Do kickboxingu lub boksu tajskiego można stosować klasyczny sprzęt bokserski, chociaż w przypadku kickboxingu możemy spotkać się również z rękawicami otwartymi, jednak nie są one tak popularne. Do boksu tajskiego często wybierane są rękawice ze spłaszczonym profilem i z usztywnionym nadgarstkiem.

Warto również zwrócić uwagę na jakość wykonania rękawic. Ogólnie rękawice bokserskie szyje się ze skóry ekologicznej i skóry naturalnej. Sprzęt wykonany pierwszą metodą szybciej się zużywa, ale kupisz go, już za około 100-150 zł. Używają je przeważnie osoby początkujące, dlatego, polecamy je, szczególnie jeśli mają to być pierwsze rękawice osoby obdarowanej. Druga metoda a więc rękawice skórzane, to już wyższa cena (150-250 zł.), jednak trwałość i solidność materiału wpływa na wydłużony czas użytkowania. Skórzany sprzęt kupują przeważnie osoby zaawansowane, trenujące regularnie.

Jaki wybrać rozmiar?

Rozmiar rękawic dobiera się trochę w inny sposób niż ma to miejsce podczas zakupów innego sprzętu, czy odzieży sportowej. W tym przypadku rozmiar definiuje się w uncjach (oz) a 1 uncja odpowiada 28,35 grama. Zasadniczo jeśli chodzi o rękawice mniejszą rolę gra tutaj wielkość rękawic, bardziej liczy się ich waga.

W sklepach znajdziemy rękawice w przedziale od 4 uncji (głównie przeznaczone są dla najmłodszych), do 20 uncji służące zawodnikom wagi ciężkiej do sparingów.

Zawodnicy, którzy trenują sporty walki używają różnych rozmiarów w zależności od przeznaczenia. Jednak jeśli chcemy dobrać komuś odpowiedni rozmiar rękawic weźmy od uwagę 2 czynniki: jego wiek i wagę. Dzieciom do 12 roku życia w zupełności wystarczy sprzęt 6 – 8 uncjowy.

Rękawice 10 uncjowe są najbardziej uniwersalne. Używa się je podczas walk na turniejach amatorskich oraz zawodowych, jednak zaleca się, żeby podczas treningów stosowały je osoby do 70 kg. wagi ciała. Należy zaznaczyć, że 10 oz to również idealny rozmiar dla większości trenujących kobiet. Powyżej 70 kg stosuje się sprzęt 12-14 uncjowy w zależności na jakim elemencie treningu zawodnik chce się w danym momencie skupić. Rękawice 16-18 oz używają głownie zawodnicy ważący ponad 85 kg.

Gdzie kupić rękawice?

Pamiętaj, żeby wybierać sprzęt markowy, dobrze znany w środowisku osób trenujących sporty walki. Wiele opinii na temat rękawic można znaleźć w internecie, lub na forach internetowych związanych ze sportami walki. Dobre i popularne rękawice bokserskie kupisz pod tym linkiem: https://sportemo.pl/sprzet-bokserski/rekawice-bokserskie Znajdziesz tutaj wysokiej jakości sprzęt, który spełni wszystkie nadzieje idealnego prezentu na gwiazdkę a także sprawi pozytywne zaskoczenie i wiele radości.