Czy wiedziałeś, że twoje Volvo składa się z ponad 5 tysięcy elementów i podzespołów? To całkiem sporo części, których jakość i trwałość decydują nie tylko o niezawodności pojazdu, ale również o bezpieczeństwie jego eksploatacji. Dlatego warto zawsze korzystać z oryginalnych części zamiennych dostępnych w autoryzowanych serwisach Volvo w całej Polsce. A skoro mowa o mieście Łódź, tutaj części Volvo możesz znaleźć pod adresem https://nova.volvocars-partner.pl/oferta/serwis/dlaczego-autoryzowany-serwis/.

Często właścicielom samochodów, w szczególności po upływie okresu gwarancyjnego wydaje się, że zakup tzw. zamienników zamiast oryginalnych części zamiennych to oszczędność. W praktyce okazuje się, że nie zawsze. Zamienniki to nierzadko części w pewnym sensie unifikowane, których zadaniem jest dopasowywanie się do wielu modeli danej marki. To oraz ich wykonanie z tańszych, a zarazem mniej trwałych materiałów wpływa na szybsze zużywanie się podzespołów oraz innych części, a tym samym na przyspieszoną eksploatację samochodu, którego żywotność można by przedłużyć np. kupując oryginalne części Volvo w Serwisie Łódź. Jednak przyspieszona degradacja samochodu to nie jedyne zagrożenie wynikające z korzystania z zamienników. O wiele większym zagrożeniem jest bowiem bezpieczeństwo eksploatacji pojazdu, które może być drastycznie obniżone ze względu na trwałość lub niedopasowanie części zamiennych.

Oryginalne części zamienne a części po regeneracji

Alternatywą dla wielu właścicieli posiadających samochody starsze niż 5 lat – tyle na ogół wynosi okres gwarancji w polskich salonach samochodowych – jest pozyskiwanie tzw. regenerowanych części zamiennych. Zależnie od części tego typu komponenty mogą pochodzić z dwóch źródeł – samochodów przeznaczonych do kasacji lub z innych pojazdów, których właściciele pozostawili zepsute/zużyte części w rozliczeniu. Żaden autoryzowany serwis Volvo nie pokusi się o montaż części regenerowanych. Nie zrobi tego ani serwis w mieście Łódź, ani w żadnym innym mieście w Polsce. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta. Części po regeneracji, podobnie jak zamienniki mogą różnić się od części oryginalnych, co wpłynie na ich dopasowanie, a w konsekwencji pracę innych podzespołów. Drugą kwestią jest trwałość tych części. Jak sama nazwa wskazuje, części po regeneracji to zepsute lub zużyte części samochodowe, które zostały naprawione. Naprawa wydłużyła ich żywotność, ale jest ona nieporównywalnie krótsza w stosunku do części nowych, to z kolei może odgrywać znaczącą rolę w zakresie bezpieczeństwa eksploatacji samochodu.

Oryginalne części Volvo a podrzędny warsztat samochodowy

Zamawiając oryginalne części zamienne Volvo w Serwis Łódź otrzymujemy części samochodowe idealnie pasujące do naszego modelu samochodu. Kuszące jest więc zabranie tych części z sobą i oddanie samochodu w ręce tańszego mechanika – w końcu czy coś może pójść nie tak, jeśli części są oryginalne? A skoro nie, nie ma sensu przepłacać za usługę naprawy/ wymiany w serwisie… Ale czy tańszy mechanik da nam gwarancję na wykonaną naprawę?

Decydując się na skorzystanie z usług serwisu mamy pewność, że wszystko zostanie wykonane należycie, a w razie wszelkich nieprawidłowości występujących w czasie trwania gwarancji na naprawę usterka zostanie usunięta na koszt serwisu. Skoro zainwestowaliśmy pieniądze w oryginalne części, nie ma sensu ryzykować, że coś pójdzie nie tak, a my będziemy musieli zamówić te same części po raz kolejny.

Łódź – szukamy części Volvo

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.