Kurs pierwszej pomocy dostępny jest w ofercie wielu platform szkoleniowych. Osoby chcące zapisać się na takie zajęcia zastanawiają się w związku z tym, na które należy się zdecydować. Poniżej przedstawiamy aspekty, którym trzeba się przyjrzeć.

Kurs pierwszej pomocy – umiejętności do opanowania

Osoby podejmujące kurs pierwszej pomocy robią to z konkretnej przyczyny. Mianowicie chcą potrafić nieść pomoc osobom poszkodowanym. By mogły robić to dobrze muszą mieć opanowane pewne umiejętności. Właśnie za to ma odpowiadać szkolenie. Informacji o tym czego będzie dotyczył kurs pierwszej pomocy należy szukać w programie. Powinno się w nim znaleźć: rozpoznanie nagłego zatrzymania krążenia, wykonanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej zarówno u dorosłego, dziecka jak i niemowlaka, zastosowanie defibrylatora, umiejętne opatrywanie ran i tamowanie krwotoków, rozpoznanie i pomoc przy padaczce, cukrzycy, zawale serca, postępowanie przy urazach kostno-szkieletowych, ranach brzucha i klatki piersiowej, właściwe zabezpieczanie miejsca zdarzenia, odpowiednie uzupełnienie apteczki.

Kurs pierwszej pomocy – bez praktyk się nie da!

Bardzo często uczestnicy kursów otrzymują materiał, uczą się go i na tym jest koniec. Nie powinno tak być. Równie istotna jak teoria jest bowiem praktyka. Właśnie dlatego należy wybierać kurs pierwszej pomocy, który ją oferuje. Akademie takie jak http://pierwszapomoc.transmedyk.pl/ doskonale zdają sobie z tego sprawę. Właśnie dlatego pierwsza część szkolenia opiera się na przekazaniu uczestnikom wiedzy teoretycznej. Druga z kolei ma pokazać zastosowanie tejże wiedzy w praktyce. Mowa tu o udziale w licznych scenkach, a także pracy na fantomie. Dzięki temu kurs pierwszej pomocy jest pełny, a kursanci po jego odbyciu zyskują większą pewność, że będą w stanie pomóc osobie poszkodowanej. Nauczą się również szybkiego podejmowania decyzji, które mogą oznaczać uratowanie zdrowia i życia ofiary wypadku lub zasłabnięcia. Dowiedzą się również jak ważne jest zadbanie o własne bezpieczeństwo i to właśnie od tego aspektu będą rozpoczynali każdą akcję ratunkową.

Kurs pierwszej pomocy – na co zwrócić uwagę przy wyborze?