Dmuchane zjeżdżalnie to chyba jedne z najpopularniejszych atrakcji podczas pikników rodzinnych oraz wszelkich innych imprez plenerowych. Ale czy sprawdzą się na Twojej imprezie?

W dzisiejszym artykule podpowiadamy początkującym organizatorom imprez plenerowych, na co zwrócić uwagę planując wynajem atrakcji, takich jak dmuchane zjeżdżalnie.

 

Parametry

Dmuchane zjeżdżalnie pod wynajem charakteryzują się różnymi parametrami, takimi jak:

  • rozmiar dmuchańca,

  • moc dmuchawy,

  • przepustowość zjeżdżalni,

  • aspekt wizualny „zabawki”.

Ta różnorodność to bezsprzecznie ogromna zaleta dumuchanych placów zabaw, ale i poważna trudność, z jaką muszą się zmierzyć najemcy urządzeń, którzy planują ich eksploatację podczas konkretnej imprezy. Problemem może być kwestia zasilania dmuchawy, zbyt mała przepustowość dmuchańca lub jego rozmiar… Te wszystkie rzeczy należ mieć na uwadze szukając zjeżdżalni na wynajem. Dodatkowo warto także sprawdzić, czy urządzenie wynajmowane jest z obsługą. Wynajem bez obsługi to kolejna trudność, która – w skrajnym przypadku - może uniemożliwić prawidłową eksploatację urządzenia, a tego byśmy nie chcieli.

 

Dmuchane zjeżdżalnie – wynajem tylko z obsługą

Większość renomowanych firm eventowych zajmujących się wynajmem dmuchanych placów zabaw oferuje swoje urządzenia wyłącznie z obsługą. Usługa taka jest relatywnie droższa, ale jeśli weźmie się pod uwagę wszystkie ryzyka, jakie wiążą się z rozkładaniem i obsługą zjeżdżalni przez niekompetentną osobę, okaże się, że dopłata za wynajem urządzenia wraz z obsługą jest wręcz symboliczna. Dodatkowym atutem jest możliwość przeniesienia odpowiedzialności za bezpieczeństwo uczestników zabawy z najemcy urządzenia na jego właściciela, co w razie ewentualnego wypadku oszczędzi nam wielu nieprzyjemności.

 

Obsługa dmuchanej zjeżdżalni - co mogłoby pójść nie tak?

Dmuchane zjeżdżanie są bezpiecznie wyłącznie w sytuacji, kiedy są prawidłowo rozłożone i zasilane. W przeciwnym razie może się okazać, iż powietrza wewnątrz dmuchańca jest niewystarczająco, co może prowadzić do poważnych wypadków. Poważnym zagrożeniem jest także eksploatacja urządzenia niezgodnie z jego przeznaczeniem, w zakres czego wchodzi przekraczanie przepustowości zjeżdżalni lub wykonywanie przez uczestników zabawy ruchów niedozwolonych, np. skakania. Wynajmując urządzenie wraz z obsługą o wszystkich tych rzeczach możemy zapomnieć. Zatroszczą się o nie pracownicy firmy oferującej dmuchane zjeżdżalnie pod wynajem.

 

W pomieszczeniu czy plenerze?

Dostępne na rynku pod wynajem dmuchane zjeżdżalnie występują w tylu wariantach rozmiarowych, że z łatwością znajdziemy wśród nich urządzenia, które zmieszczą się w sali gimnastycznej lub innym dużym pomieszczeniu, także pod dachem namiotu bankietowego. Wbrew obiegowej opinii dmuchane zjeżdżalnie mogą być bowiem eksploatowane zarówno w plenerze, jak i pomieszczeniu. Oczywiście najbardziej spektakularne i są te pierwsze. Zawdzięczają to przede wszystkim swojemu rozmiarowi.

Obok dmuchanych zjeżdżalni wynajmowanych krótkookresowo, na rynku dostępne są także dmuchane place zabaw przeznaczone pod dzierżawę długoterminową. To doskonała okazja do czasowego urozmaicenia i uatrakcyjnienia sal zabaw dla dzieci, zwłaszcza tych powstających przy klubach fitness. Dzięki temu bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów związanych z zakupem „zabawki” możemy zaoferować najmłodszym jeszcze więcej zabawy.

 

Atesty, atesty i jeszcze raz atesty!

Niezależnie od tego czy planujemy wynajem długo- czy krótkoterminowy przed podpisaniem umowy najmu pamiętajmy o sprawdzeniu ważności atestów dmuchańca. Zawsze wybierajmy zjeżdżalnie posiadające aktualne badania techniczne, co jest jednoznaczne z ich dopuszczeniem do użytku. Wynajem nieatestowanych dmuchańców to poważne ryzyko, które z pewnością nie jest warte pieniędzy, jakie oszczędzimy na tańszym najmie urządzenia. Nigdy nie ufajmy na słowo, zawsze prośmy o udostępnienie dokumentacji technicznej do wglądu, w ten sposób będziemy mieli pewność, że urządzenie jest bezpieczne.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.