eder

Powiat Chrzanowski wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaźni Miastu od końca 2019 roku wdrożył projekt EKOPowiat. Wszystko za sprawą ciągle pogarszającego się powietrza w regionie. Projekt ma na celu zwrócenie uwagi na smog oraz jego skutki dla zdrowia i środowiska. W ramach programu przygotowano szereg tradycyjnych spotkań informacyjnych z mieszkańcami, prelekcji i akcji promocyjnych, które mają uzmysłowić mieszkańcom jak wielkim, a przede wszystkim wspólnym problemem stał się smog.

Projekt w pewnym sensie jest jednak przełomowy, gdyż jest dowodem na to, że czyste powietrze to również bolączka osób młodych, którym przyszło żyć w zanieczyszczonych miastach. Wszystko dzięki eko klipowi "Smog", który został zrealizowany przez zespół Eder - dobrze znany chrzanowskiej społeczności. Liderem zespołu jest Maciej Nowak, syn Leszka Nowaka współzałożyciela i wokalisty zespołu Sztywny Pal Azji. Cały klip "Smog" został zrealizowany w bardzo ponurym klimacie, idealnie odzwierciedlający zanieczyszczone miasto. Szaro, buro i zimno - tak przecież wygląda wieczór w większości miast i wsi dotkniętych wysokim stężeniem szkodliwych pyłów. Praktycznie czarno-biały obraz jest jednak zrealizowany w bardzo energetycznym, przyjemnym i melodyjnym tonie, co nie znaczy że jest prosty w odbiorze. Z założenia nie miał być prosty i przyjemny, miał zmusić do myślenia. I tak właśnie jest! Zespół bardzo ambitnie podszedł do realizacji klipu i wraz z Pawłem Duszą z anglerFish stworzyli obraz pełen symboli i przekazów. "Smog" ma szanse na stałe zagościć w naszej pamięci, gdyż nie jest on realizowany tylko na potrzeby konkretnego projektu, o którym zapomina się w kolejnym sezonie. To właściwie wyróżnia go najbardziej. Członkowie zespołu nie kryli nadziei, że najnowszy utwór dzięki aktualnemu tematowi oraz dobremu brzmieniu, będzie można usłyszeć w radio lub telewizji. Oczywiście nie pomylili się! Jak sami piszą na swoim profilu na Facebooku - Stała się rzecz, o której nawet nam się nie śniło... SMOG jest w propozycjach na Listę Przebojów Trójki i czeka na Wasze głosy. Będziemy naprawdę wdzięczni jeśli pomożecie nam spełnić marzenia. Wszystko w Waszych rękach!

Dodatkowo muzycy z pewnością zagrają go na swoich koncertach, dzięki czemu "Smog" może stać się nieoficjalnym apelem ludzi młodych. Apelem o czyste jutro.

Zobaczcie klip zespołu Eder: 

 

źródło: www.powiat-chrzanowski.pl

 

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.