Burze z gradem i silnym wiatrem w powiecie chrzanowskim - ostrzeżenie II stopnia
Mieszkańcy powiatu chrzanowskiego powinni przygotować się na nadchodzące burze. Prognozy wskazują na intensywne opady deszczu oraz silne porywy wiatru, które mogą wystąpić już dziś.
  1. Ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia
  2. Prognozowane burze i intensywne opady deszczu
  3. Silne porywy wiatru, lokalnie grad
  4. Ostrzeżenie obowiązuje od 11:00 do północy

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia dotyczące burz, które mogą wystąpić na terenie powiatu chrzanowskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 11:00 do północy dzisiejszego dnia.

Według prognoz, burzom towarzyszyć będą intensywne opady deszczu, których suma może wynieść od 30 mm do 45 mm w niektórych miejscach. Dodatkowo, porywy wiatru mogą osiągnąć prędkość do 80 km/h, a lokalnie możliwe są opady gradu.

Informacje te pochodzą z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW-PIB) Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk określono na 80%.

W związku z tym mieszkańcy powiatu powinni zachować szczególną ostrożność i przygotować się na możliwość wystąpienia ekstremalnych warunków pogodowych. Zaleca się zabezpieczenie mienia oraz unikanie przebywania na otwartych przestrzeniach podczas burz.

Burze mogą przyczynić się do lokalnych podtopień, uszkodzeń budynków oraz przerw w dostawie prądu. Warto śledzić na bieżąco komunikaty meteorologiczne oraz stosować się do zaleceń służb ratunkowych.


Wg inf z: PCZK