Koncert VIVA POLONIA - 12.10.2019 r.

Już w najbliższą sobotę, o godzinie 18:30, pod Honorowym Patronatem Burmistrz Gminy Alwernia Beaty Nadziei - Szpili odbędzie się koncert VIVA POLONIA, który został zorganizowany z inicjatywy Stowarzyszenia Scena Kultury Wokalnej "ŚPIEWANIE BEZ GRANIC", we współpracy z Samorządowym Ośrodkiem Kultury w Alwerni.

Zapraszamy! :)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Idea międzynarodowego, polsko-norweskiego śpiewania narodziła się 2 lata temu. Jej pomysłodawcą i założycielem jest pochodzący z Tenczynka – Krzysztof Aureliusz Łuczyński, na co dzień śpiewający na deskach Den Norske Opera & Ballett w Oslo.

Projekt – Śpiewanie bez Granic – Sang over Grense szybko nabrał międzynarodowego wymiaru, rozrastającego się z roku na rok.


Koncerty artystów profesjonalnie śpiewających na deskach międzynarodowych scen operowych, a także ludzi śpiewających z pasji, ale nie zajmujących się tym zawodowo, odbywały się głównie w Małopolsce – na Zamku Tenczyn, Zamku w Niepołomicach, Klasztorze w Czernej i Alwerni, w kościele w Woli Filipowskiej, Tenczynku, Zabierzowie, Krzeszowicach, Willi Domańskich czy na krzeszowickim rynku. Wielkim sukcesem chóru był wyjazd do Oslo w listopadzie ubiegłego roku, by wziąć udział w „Konsert med Internasjonale kor fra Oslo” w Sali Teatralnej Nynorskens hus.

Zespół i w tym roku planuje wyjazd do Norwegii. Tym razem będzie to kontynuacja październikowych koncertów patriotycznych - „VIVA POLONIA!”. Dzięki zespołowi Śpiewania bez Granic polska muzyka zabrzmi nie tylko w stolicy kraju – Oslo i tamtejszym kościele św. Olafa, na dachu opery norweskiej Den Norske Opera og Ballett czy Musikkpaviljongen Spikersuppa, ale również w Lillestrøm oraz Stabekk, gdzie do zespołu dołączą kolejni znakomici soliści tacy jak Julia Iwaszkiewicz, Oksana Myronchuk czy Tomasz Wnuk. Serdecznie zapraszamy do udziału w koncertach, jak i wspierania tej inicjatywy.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.