Już jutro od godziny 6. rano na terenie powiatu chrzanowskiego rozpocznie się policyjna akcja "Znicz 2012". potrwa do niedzieli do północy. Jak co roku kierowcy powinni być przygotowani na zmianę organizacji ruchu w pobliżu cmentarzy. Przez cały czas trwania akcji na drogach zaobserwować można będzie wielu policjantów, także tych nieumundurowanych.

Podczas trwania akcji policja zwracać będzie szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, ich trzeźwość oraz korzystanie z pasów bezpieczeństwa i sposób przewożenia dzieci. - W czasie działań po drogach powiatu chrzanowskiego poruszał się będzie nieoznakowany radiowóz z wideo-rejestratorem - mówi asp. szt. Robert Matyasik, rzecznik prasowy KPP w Chrzanowie.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego dotyczyć będą głównie okolic nekropolii powiatowych. Dodatkowe znaki zakazu zatrzymywania się, pojawią się: w Chrzanowie na ulicy Balińskiej, w Balinie na ulicy Chrzanowskiej, w Płazie na ulicy Sobieskiego, oraz w Babicach przy ulicy Krakowskiej. - Pamiętajmy, że oprócz znaków pionowych kierowcy powinni zwrócić uwagę na znaki poziome. W szczególności na linię podwójną ciągłą, oraz linię krawędziową, które zgodnie z przepisami wprowadzają zakaz zatrzymywania się na poboczu - mówi Matyasik.

Co radzi policja:


• W miarę możliwości korzystaj ze środków komunikacji publicznej.

• Nie jedź samochodem „na pamięć”. W rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich, zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu drogowego. Zwracaj uwagę na znaki drogowe.

• Pamiętaj - polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów świetlnych i znaków drogowych! Jeżeli policjant zabroni wjazdu, to nie ma czasu na dyskusje i wdawanie się w polemikę. Trzeba stosować się do poleceń.

• Parkuj samochód zgodnie z przepisami, w dozwolonych miejscach. Nie bądź egoistą, zadbaj o to, aby Twój samochód nie blokował wjazdu lub wyjazdu z drogi bądź dostępu do wcześniej prawidłowo zaparkowanego pojazdu.

• Osoby, które postanowią udać się na cmentarz pieszo, powinny korzystać z chodników. Jeżeli ich nie ma, obowiązani są poruszać się poboczem lub jezdnią, lewą stroną drogi, pamiętając o tym, że jezdnia jest dla samochodów i czas przebywania na niej przez pieszych powinien być jak najkrótszy. Warto mieć przy sobie element odblaskowy lub latarkę.

• Nie pozostawiaj w samochodzie wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu. Mogą one stać się łatwym łupem złodziei.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.