Jak informuje Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Chrzanowie, jutro o godzinie 11.30 przeprowadzony zostanie trening Systemu Wykrywania i Alarmowania. Oznacza to, że uruchomiony zostanie system syren alarmowych (sygnał – przerywany, modulowany dźwięk syreny trwający trzy minuty).

System Wykrywania i Alarmowania ma ostrzegać ludzi przed grożącym niebezpieczeństwem z powietrza lub skażeniem promieniotwórczym i chemicznym i umożliwić ukrycie się. Rozróżnia się alarm powietrzny oraz alarm o skażeniach.

Syreny zawyją w Alwerni, Babicach, Libiążu i Trzebini, zgodnie z rozporządzeniem starosty, czyli szefa obrony cywilnej powiatu. Akcja ma być służyć przygotowaniu i sprawdzeniu systemu.

Komentarze   
0 #1 max 2012-10-25 16:05
hmmmm - jakoś niczego nie było słychać .......... trzeba chyba siedzieć pod syreną żeby słyszeć ! jakby faktycznie coś się stało to ONI mają czyste łapki : przecież syreny wyły , a że ludziska głupie siedzą w biurach , domach czy garażach przy zamkniętych drzwiach i oknach , i mają czelność słuchać radia czy oglądać serial w TV a nie nasłuchiwać alarmów , no to już tylko i wyłącznie ich wina :sad:
po co ten cały cyrk , jak coś się wydarzy to i tak nie mamy szans na uchronienie się przed skażeniem czy promieniowaniem , no bo jak ??? zamknąć się w szafie czy lodówce ??? :cry:
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.