Wczoraj w Bolęcinie otwarty został zakład przetwarzania urządzeń chłodniczych, który rocznie może przetworzyć aż 40 ton sprzętu. Inwestycja, warta 25 milionów złotych, sfinansowana została w części ze środków unijnych w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Ten zakład recyklingu sprzętu AGD jest jednym z najnowocześniejszych w Europie.

Jak podaje "Gazeta Wyborcza" Aleksander Traple, prezes Grupy Biosystem, realizującej inwestycję, zapewnia, że zakład w Bolęcinie to najnowocześniejszy w Polsce zakład przetwarzania urządzeń chłodniczych. Dzięki nowoczesnym i ekologicznym technologiom można odzyskać stal, aluminium, miedź oraz tworzywa sztuczne. Wszystko odbywa się z korzyścią dla środowiska.

Z założenia innowacyjna i w pełni zautomatyzowana linia wychwytuje szkodliwe substancje, znajdujące się w sprzęcie AGD, takie jak freony czy izobutany. To jednak nie wszystko. W Bolęcinie przetwarzane będą nie tylko chłodziarki, ale też takie urządzenia jak tostery, suszarki do włosów czy nawet komputery.

Podczas wczorajszego otwarcia zakładu w Bolęcinie obecny byli przedstawiciele firmy, m.in. prezes zarządu Biosystem Elektrorecykling - Henryk Buczak., który podkreślał przychylność miejscowego samorządu i dziękował burmistrzowi. Ten nie pozostał dłużny. - Jesteśmy dumni z tego, że tak nowoczesny zakład powstał właśnie u nas w Trzebini. Życzymy państwu sukcesów w dalszym rozwoju – powiedział Stanisław Szczurek.

fot. www.trzebinia.pl

Komentarze   
-1 #1 Scott 2019-12-02 02:15
Hej dzięki za wpis !

Also visit my web blog - Gwidon Żadlo: http://parking-jasionka.pl/
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.