×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 764

Choć zwykle przebywanie na świeżym powietrzu korzystnie wpływa na organizm, to przez najbliższe trzy dni mieszkańcy Chrzanowa powinni raczej ograniczyć zażywania spacerów. Jakość powietrza w stolicy powiatu chrzanowskiego dziś, jutro i pojutrze będzie bardzo zła - tak wynika z prognoz jakości powietrza, przygotowanych na zlecenie Województwa Małopolskiego.

Dziś, jutro i pojutrze zanieczyszczenie pyłem może przekroczyć poziom dopuszczalny. W takim wypadku nie należy przebywać na otwartym powietrzu zbyt długo. Szczególnie dotyczy to kobiet w ciąży, dzieci i osób starszych, a także chorych na astmę, choroby alergiczne skóry, oczu i choroby krążenia. Należy unikać wysiłku fizycznego i palenia papierosów.

Wskazówki w zakresie wpływu zanieczyszczeń na zdrowie oraz zalecanych działań powstały przy współpracy z prof. zw. dr hab. Wiesławem Jędrychowskim z Katedry Epidemiologii i Medycyny Zapobiegawczej Collegium Medicum UJ w Krakowie.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.