Machina inicjatorów referendum w sprawie odwołania burmistrza Trzebini, Stanisława Szczurka nabiera coraz większego rozpędu. 3 grudnia Teresa Rak - komisarz wyborczy PKW w Krakowie korzystając z udostępnionej bazy danych mieszkańców przez miejscowy Urząd Stanu Cywilnego weryfikowała listy z podpisami osób popierających inicjatywę.

Obserwatorami procedury byli przedstawiciele grupy inicjatorów referendum, Mikołaj Rey i Stanisław Antoń. - Z wyjątkiem pojedynczych przypadków, praktycznie wszystkie podpisy okazały się prawidłowe - cieszy się Mikołaj Rey, pełnomocnik grupy. - Należy stwierdzić, że listy z podpisami w żadnym wypadku nie były udostępniane pracownikom Urzędu Miasta Trzebini ani innym osobom postronnym - zaznacza.

Co weryfikacja podpisów przez komisarza PKW oznacza w praktyce? - W najbliższych dniach należy się spodziewać oficjalnej decyzji komisarza wyborczego w sprawie ogłoszenia referendum, które powinno się odbyć do 50 dni od daty tej decyzji - przyznaje Rey, przy czym jednocześnie zaznacza, że dopóki nie otrzymają oficjalnej informacji z biura PKW w Krakowie, nie mogą złożyć żadnego wiążącego oświadczenia w tej sprawie.

Komentarze   
0 #1 sas 2012-12-04 12:19
szczurek wracaj do świnnej poręby tam sobie bedziesz wójtem, sołtysem lub kim zechcesz. Nie masz z Trzebinia nic wspólnego oprócz tego że byłes tutaj pracowinkiem a nam potrzebo kogos z Trzebini, kto tutaj mieszka od lat, z dziada pradziada a nie "pracowników za chlebem".
Cytować
0 #2 mac 2012-12-04 12:51
A pan Rey to niby rodowity trzebinianin :cry:
gdzie on już nie był ............... ..
Cytować
0 #3 testerosen 2012-12-04 12:59
Najważniejsze żeby iść zagłosować i wykazać się obywatelską postawą. Nie ważne czy za, czy przeciw :-)
Cytować
0 #4 sas 2012-12-04 14:37
pan rey nie jest burmistrzem. po odwołaniu szczurka Prezes rady Ministrów na wniosek Wojewody Małopolkskiego powołuje komisarza.
Cytować
0 #5 Ja 2012-12-04 16:34
A na przyszłość nauczka ,nie głosować na kogoś kogo nie znamy !!Bo potem tylko ... z tego
Cytować
0 #6 BOJKOT REFERENDUM 2012-12-04 22:05
Wszyscy mieszkańcy, którzy są przeciwnikami referendum jak i przeciwnikami odwołania Burmistrza Stanisława Szczurka nie powinni brać udziału w głosowaniu i powinni zostać w domu w dniu referendum.
Należy pamiętać, że nawet głosowanie PRZECIWKO odwołaniu burmistrza będzie paradoksalnie sprzyjało jego przeciwnikom, gdyż będzie to zwiększało frekwencję wyborczą, a tylko osiągnięcie odpowiednio wysokiej frekwencji wyborczej (3/5 z poprzednich wyborów burmistrza) gwarantuje sukces przeciwnikom obecnego burmistrza, dlatego należy zrezygnować z głosowania. Istotne jest również to, że o sukcesie referendum decyduje zwykła większość głosów, a w referendach zawsze liczniej uczestniczą przeciwnicy odwoływanego, a nie jego zwolennicy.
Jeśli jesteście przeciwnikami starych chorych układów stworzonych w naszej gminie przez poprzedniego burmistrza – słynnego Wuja Adama (wśród zwolenników referendum są jego liczni kolesie), to w dniu referendum po prostu nie ruszajcie się z domu.
Cytować
0 #7 sas 2012-12-05 11:45
do bojkot referendum

Ale przeciez ty sam jesteśzdaje się teraz w układzie Szczurka i sam tworzysz nowa koterię naszego nowego cesarza. Tak więc łatwo nazwać że ktoś tworzy chore układy gdy sie samemu nie ma z tego profitów. teraz zapewne sam masz profity z nowo tworzacego się układu Szczurka, stąd twój atak na Adamczyka, który fakt był słabym burmistrzem ale Szczurek w swojej beznadziejnosci pokonał Adamczyka w ciągu kilku miesięcy.
Cytować
0 #8 Małomówny 2012-12-05 20:16
Silni w gębie i slowie przeciwnicy referendum. To poważna sprawa - trzeba iść i zagłosować, a nie dać się mamić i przytakiwać rządom kolesiów, pełnomocników i popleczników za publiczne pieniądze. Tak jawnie z nas robić jaja to się nie uda.
Cytować
0 #9 mich 2012-12-06 20:07
No i stało się referendum będzie 27 stycznia tak postanowiła pani komisarz Rak,czy sie uda zadecydujecie samii
Cytować
0 #10 BOJKOT REFERENDUM 2012-12-06 21:43
W dniu referendum niechaj głosują sobie zwolennicy byłego burmistrza Wuja Adama. Wielu was wśród tej chorej i szkodliwej dla Trzebini inicjatywy. O "uczciwości" ludzi słynnego Wuja najlepiej świadczy fakt, że chcąc za wszelką cenę wygrać w drugiej turze wyborów na burmistrza, jego poplecznicy jak i on sam meldowali w swoich domach znajomych z Chrzanowa czy też innych gmin, by ci mogli w dniu wyborów głosować na jedynie słusznego kandydata - Wuja Adama. Żeby było weselej słynny Wuj Adam kandydował na radnego powiatowego i zdobył mandat. Ciekawe czy w uczciwej wyborczej grze, czy dzięki słupom przemeldowanym na wybory z innych gmin? Wydaje mi się, że to ciekawy temat dla komisarz Rak i Prokuratury na najbliższe miesiące :-)
KTO CHCE DOBRA TRZEBINI W DNIU REFERENDUM SIEDZI W DOMU I NIE GŁOSUJE.
Cytować
0 #11 x 2012-12-07 00:05
Twojego cesarza i tak nikt nie przebije, nawet wujek Adam meldujący w swoim domu pół chrzanowa.
Cytować
0 #12 z księgi idei wspomnień kilka 2012-12-07 00:22
...gdy zaczęło się znikanie przemysłu w Trzebini, to opowiadałem jednemu lokalnemu politykowi, że trzeba trzymać ideę przemysłowej Trzebini, ponieważ mieszkańcy Trzebini tu są z powodu przemysłowej jej historii... tata górnikiem a syn informatykiem.. . że trzeba szukać nowego, innowacyjnego, nowoczesnego przemysłu... i dalej w opowieści było, gdyby nie przemysłowa Trzebinia, to Chrzanów nie miałby wieżowców, a we wsiach w powiecie nie byłoby willi... ale w świecie inni mają inne idee... upadły dwie wieże w USAmeryce... a w Trzebini im więcej zakładów pracy ubywało, tym większy parking robił się pod dworcem PKP... no i pomyliłem się, nie powstał żaden społeczny ruch odnowy przemysłowej Trzebini... aaaa burmistrz, no tak strefy buduje, w inwestycji w elektrownię przyszłość tej ziemi miarkuje, a tu demokracja innowacja - referendum... dobra metoda wszak każdemu się przyda... ale teren po KWK Siersza dalej pusty - ciekawe dlaczego nikt tam co roku latem nie robił demonstracji, no chociażby pikietu, pikniku, o!, pieczonych ziemniaczków, może jak ten skatepark wybudują to coś się tam rozkręci... za przesłankę powiadam wam, nie miejcie żadnych idei, marzeń, strategii i programów, natura albo świat wam codzienność wyznaczy... i jak wam zagrają tak tu wieś z miastem zatańczy...
Cytować
0 #13 king bruce lee karate mistrz 2012-12-07 14:30
Przeciwnicy burmistrza powinni iść, głosować za odwołaniem, ale zwolennicy powinni zostać w domu. Wtedy wyjdzie na jaw jak wielu jest przeciwników. Jeśli będzie ich na tyle dużo to burmistrz zostanie odwołany. Po co zwolennicy burmistrza mają pomagać organizatorom referendum i chodzić na referendum? Jak zaczęli to niech skończą sami, a nie szukają naiwnych jeleni.
Cytować
0 #14 Julia 2012-12-07 16:04
do bojkot referendum i jemu podobnych
jeszcze nie tak dawno sam szczurek i jego zwolennicy kpili: "nie zbiorą nawet podpisów"
a teraz nawołują i skomlą jak psy, aby nie iść na referendum
czas przegonić tą zgraję nieudaczników
niezdecydowanym polecam: http://www.przelom.pl/blog/Piotrek-Tarczyński/272/trzebinia--miasto-cudow/
Cytować
0 #15 z księgi idei wspomnień kilka 2012-12-07 20:06
...gdy zaczęło się znikanie przemysłu w Trzebini, to opowiadałem jednemu lokalnemu politykowi, że jak w pewnej bajce, w wielkim oceanie, na którym jest sztorm albo gdy wiatru brak w żaglach, to są jeszcze podwodne prądy, jak autostrady na ziemi, tak jakoby autostrady podwodne, że w świecie też tak musi być i jak znajdzie go Trzebinia, no ten szybki mobilny nurt, to hohoho przyspieszy odnowa przemysłowej Trzebini... i logo słoneczka nad Trzebinią wymyśliłem, które z za chmur promieniami światła tryskało... ups... poszło na plakaty, ale nie pamiętam już kiedy to było, mylą mi się daty... w spojrzeniu poza horyzont czasu obserwowano, w jakie kierunki rozwija się znana w świecie regionalna uczelnia w idei górniczo hutniczej - jak przeszłość Trzebini... i kontakt z największą organizacją międzynarodową w świecie nawiązano, nawet o Trzebini artykuł w jej globalnym biuletynie zapodano i zdjęcie terenu po KWK Siersza pokazano... listy i porozumienia podpisano... i taka sobie ciekawostka, było tam takie zdarzenie - Stanisław Szczurek poczynił główne przemówienie, głosił że każda dziś innowacja staje się jutro codziennością.. . no i pomyliłem się, nie ma globalnych tuneli czasoprzestrzen ni... to albo wybory to na dole to na górze albo referendum albo fortuna albo fatum historię po swojemu zmieni... tymczasem teren po KWK Siersza dalej pusty - za przesłankę powiadam wam, nie miejcie żadnych idei, marzeń, strategii i programów, natura albo świat wam codzienność wyznaczy... i jak wam los zagra, tak tu wieś z miastem zatańczy...
Cytować
0 #16 71Tomasz 2012-12-07 21:38
Tu link z przełoma obrazujacy podgrzaną atmosferę tych wszystkich panów ,,Nie widzę powodu by przeznaczać swoje podatki na bandę gamoniów, któzy nawet nie potrafią zachować się kulturalnie."Tr oche to zachacza o antykomora-anty szczurka.. http://www.przelom.pl/forum/viewtopic.php?f=35&t=5491&start=270 Ktoś kogoś pewnie poda do sądu, a sąd u nas sprawiedliwy ino nierychliwy..Na sze małe piekiełko..I trzeciorzędny garnitur...bez guzików:-)
Cytować
0 #17 king bruce lee karate mistrz 2012-12-08 01:33
Julia, jak na razie to widzę, że Ty skamlesz jak suka wraz z grupą chętnych do odwołania Szczura, a nie przeciwnicy takiego rozwiązania. Ugryź się w język czasem....
Cytować
0 #18 z księgi idei wspomnień kilka 2012-12-08 10:21
...gdy zaczęło się znikanie przemysłu w Trzebini, to opowiadałem jednemu lokalnemu politykowi, że Trzebinia jest miastem na zakręcie historii przemysłowej i drogi krajowej, że przez wieki jej wartość wyznaczały zasoby naturalne w ziemi, że obok fabryk zbudowano osiedla... fabryki zlikwidowano, a osiedla zostały [jeszcze zamieszkane] i tak trzebiński automobil wchodzi w ostry wiraż społeczno gospodarczy na szosie transformacji ku UE... tymczasem w czasach uzyskania praw miejskich, mieszkańcy Trzebini obiecali, że wybudują magistrat i komendę policji [rocznica tego w kolejnej kadencji]... dziś powierzchnia, przyroda, lokalizacja geograficzna... wieś i miasto, mieszkańcy to Trzebini bogactwo... i oni potrzebują internetu, ponieważ już raczej nie ma przyszłości pod ziemią... polityki mogą być różne, ale fizyka jest jedna... i trzeba odtworzyć przemysłowe zapotrzebowanie na energię elektryczną z powodu ubytku odbiorców jakimi były zlikwidowane zakłady pracy... ale kto uwierzy, że możliwe jest nowoczesne odtworzenie przemysłowej Trzebini ? w konkurencji w Europie i ze światem ?... burmistrz ?... to przecież tu nierealna wizja... mówił mi ten lokalny polityk, abym wymyślał na taśmę produkcyjną... i ma księgę idei pro futuro o Trzebini [ja mam tylko wspomnienia]... ale przecież tu nie ma taśmy... dziś demokratyczną maszyną przyszłości jest referendum... no i pomyliłem się w idei, że fizyka jest ważniejsza od polityki, aby teren po KWK Siersza nie był pusty, zatem na koniec pozostawiał tu na marginesie, że może tam, w jej teren, wpisuje się korzystnie idea, aby był w Trzebini innowacyjny w XXI wieku lunapark cyfrowy... takie komputerowe buzery bajery lasery wirtualnej rzeczywistości na prąd elektryczny... otwarty przez cały rok - za przesłankę powiadam wam, nie miejcie żadnych idei, marzeń, strategii i programów, natura albo świat wam codzienność wyznaczy... i jak wam referendum zagra, tak tu wieś z miastem zatańczy...
Cytować
0 #19 Julia 2012-12-08 13:27
@king bruce lee karate mistrz
Zanim cokolwiek napiszesz przeczytaj ze zrozumieniem wszystkie wcześniejsze komentarze.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.