Kilka centymetrów śniegu i ujemne temperatury sprawiły, że drogi, zwłaszcza te mniej uczęszczane, pokrywa warstwa śniegu a miejscami nawet lodu. Do dzisiejszego południa doszło już do kilku kolizji i jednego wypadku.

Do pierwszej kolizji doszło w Bolęcinie na ulicy Krakowskiej. 51-letnia mieszkanka Pogorzyc jadąca samochodem marki Renault nie dostosowała prędkości do panujących warunków i wypadła z drogi. Jej samochód zatrzymał się na ogrodzeniu jednej z przydrożnych posesji. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Niestety, 5 minut później, w tym samym miejscu, 34-letnia mieszkanka Regulic wpadła w poślizg i potrąciła stojącą tam kobietę. Była to pasażerka samochodu Renault, który wcześniej wypadł z drogi.

- Kierująca samochodem osobowym marki Opel jadąc ulicą Krakowska w kierunku Chrzanowa nie dostosowała prędkości do panujących warunków atmosferycznych w wyniku, czego wpadła w poślizg i potrąciła stojącą na poboczu jezdni mieszkankę Pogorzyc – pasażerkę samochodu osobowego marki Renault, który kilka minut wcześniej wjechał w ogrodzenie posesji – potwierdza zdarzenie Robert Matyasik, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie. - 74-letnia kobieta została przewieziona do szpitala – dodaje.

Chwilę później na ulicy Chechlanej w Chrzanowie mieszkanka Jaworzna również nie dostosowała prędkości do warunków na drodze i uderzyła w ogrodzenie, budynek a następnie w stojący tam samochód. Kobieta została ukarana mandatem.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego apelują do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących warunków.

Komentarze   
0 #1 Pogorzyce 2012-12-05 14:19
Wcale nie 51-letnia kobieta, tylko 51-letni mężczyzna.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.