Już w najbliższą sobotę, 10 marca urzędy skarbowe w całej Polsce będą otwarte dla podatników. Właśnie ten dzień Ministerstwo Finansów ogłosiło "dniem otwartym". Będzie można złożyć deklarację podatkową za 2011 rok i uzyskać fachową pomoc w rozliczeniu. Odwiedzający urząd tego dnia będą mogli obejrzeć prezentacje czy wziąć udział w konkursach. Urzędy będą otwarte w godzinach od 9 do 13.

Również Urząd Skarbowy w Chrzanowie będzie w tym dniu czynny dla mieszkańców powiatu chrzanowskiego. Urzędnicy będą przyjmować zeznania podatkowe oraz inne deklaracje. Pracownicy poprowadzą też szkolenia w zakresie elektronicznego przesyłania zeznań. Wszyscy mieszkańcy będą mogli również uzyskać informacje dotyczące osiągania dochodów z zagranicy i korzystania z odliczeń.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że podatnicy mają obowiązek złożyć zeznanie podatkowe i rozliczyć podatek do 30 kwietnia 2012 roku. Deklaracje kieruje się do urzędu skarbowego właściwego według naszego miejsca zamieszkania w ostatnim dniu roku podatkowego. W związku z tym również decyzją Ministerstwa Finansów 27 kwietnia i 30 kwietnia urzędy skarbowe będą czynne dłużej niż zwykle.