W związku z wstrząsami i tąpnięciami odczuwanymi przez mieszkańców gminy Libiąż (szczególnie w dzielnicy Moczydło i w Żarkach) w najbliższą środę, 7 marca odbędzie się kolejne spotkanie w tej sprawie. W celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji libiąski radny, Jan Zemirek, w porozumieniu z burmistrzem Jackiem Latko, organizuje spotkanie z przedstawicielami dyrekcji Południowego Koncernu Węglowego S.A. oraz odpowiednimi służbami. Zebranie odbędzie się o godzinie 15. w Domu Strażaka na Moczydle.

Pierwsze takie spotkanie odbyło się 29 lutego w Domu Kultury w Żarkach. Na spotkaniu byli obecni wówczas przedstawiciele Południowego Koncernu Węglowego S.A oraz naukowcy z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, którzy wyjaśniali przyczyny wstrząsów. Pojawiły się sugestie dotyczące zainstalowanie urządzeń pomiarowych na terenach dotkniętych wstrząsami.

- Postanowiłem zorganizować takie spotkanie również na Moczydle - mówi Jan Zemirek. - Pomysł ten zrodził się z niepokoju społecznego. Ludzie są żywo zainteresowani tym tematem i mocno zaniepokojeni. Miałem sporo sugestii by takie spotkanie zorganizować również w Libiążu, na Moczydle, gdzie wstrząsy wyjątkowo dają się we znaki mieszkańcom - dodaje radny. Ogłoszenia o spotkaniu rozwieszone są na terenie całego Libiąża i, jak przekonuje Zemirek, wielu mieszkańców deklaruje pojawienie się na środowym spotkaniu.