Tylko wczoraj policjantom na terenie powiatu chrzanowskiego udało zatrzymać się sześciu nietrzeźwych rowerzystów i trzech kierowców samochodów osobowych. Wszyscy prowadzili pod wpływem alkoholu, mieli od 0,3 promila do 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Najmniej wydmuchał mieszkaniec Pogorzyc, który jechał rowerem. Najwięcej 45-letni rowerzysta z Zagórza.

Raport zatrzymań nietrzeźwych kierowców:
- godzina 14.05 ulica Krakowska w Bolęcinie policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca Piły Kościeleckiej, który kierował samochodem nissan mając 0,4 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano za pokwitowaniem prawo jazdy.

- godzina 15.05 ulica Krakowska w Bolęcinie policjanci zatrzymali 55-letniego mieszkańca Trzebini, który kierował samochodem fiat mając 0,7 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymano za pokwitowaniem prawo jazdy i dowód rejestracyjny z powodu braku badan technicznych pojazdu.

- godzina 16.05 ulica Krakowska w Bolęcinie policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca Chrzanowa, który kierował samochodem ford mając 0,9 promila alkoholu w organizmie. Kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania.

- godzina 18.40 ulica Piłsudskiego w Zagórzu policjanci zatrzymali 50-letniego mieszkańca Zagórza, który kierował rowerem mając 0,9 promila alkoholu w organizmie.

- godzina 17.40 ulica Piłsudskiego w Zagórzu policjanci zatrzymali 45-letniego mieszkańca Zagórza, który kierował rowerem mając 2,2 promila alkoholu w organizmie.

- godzina 18.00 ulica Główna w Płokach policjanci zatrzymali 43-letniego mieszkańca Płok, który kierował rowerem mając 0,4 promila alkoholu w organizmie.

- godzina 18.35 ulica Trzebińska w Lgocie policjanci zatrzymali 62-letniego mieszkańca Lgoty, który kierował rowerem mając 0,6 promila alkoholu w organizmie.

- godzina 20.40 ulica w Pogorzycach policjanci zatrzymali 40-letniego mieszkańca Pogorzyc, który kierował rowerem mając 0,3 promila alkoholu w organizmie.

- godzina 20.10 ulica Trzebińska w Lgocie policjanci zatrzymali 53-letniego mieszkańca Lgoty, który kierował rowerem mając 0,7 promila alkoholu w organizmie.

Policja apeluje do wszystkich kierowców i rowerzystów o zachowanie rozwagi. Za jazdę w stanie nietrzeźwym kierowcom grozi kara pozbawienia do lat 2, natomiast nietrzeźwym rowerzystom grozi kara pozbawienia wolności do roku.

Komentarze   
0 #1 Zanzibar 2012-06-20 16:24
Brawo, brawo policja. Toż to sukces niebywały! Z niecierpliwości ą czekam na informację że złapano złodzieja kosiarki na Borowcowej.
Cytować
0 #2 Dziadziunio 2012-06-21 11:25
ja by złapali 200 pijanych to byłby sukces a nie kilku.... nie ma o czym pisać...:sad: policja powinna stać cały czas na głównych drogach !!!!
Cytować
0 #3 ppp 2012-06-21 18:47
Zgodnie z wchodzącymi w życie przepisami niedługo: 9 pijanych kajakarzy z 0,3 promila, 3 pijanych rowerzystów i 1 pijanego kierowcę, dla zwiększenia efektywności policji - już niedługo badani na obecność alkoholu będą ludzie we własnym łóżku. Pozdrawiam zdrowych na umyśle.
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.