Zbliżają się wakacje. Dla dzieci to upragniony czas wypoczynku i beztroski. Wielu z nich pojedzie na obóz, do babci czy na wycieczkę z rodzicami. Jednak są i tacy, którzy zostaną w domu. Libiąskie Centrum Kultury organizuje dla nich Akcję Lato 2012. - W zeszłym roku, we wszystkich wydarzeniach w ramach akcji lato, łącznie udział wzięło ponad 4 tysiące uczestników. Tym razem spodziewamy się podobnej liczby - mówi Paweł Salawa z Libiąskiego Centrum Kultury.

Już od lipca dzieci będą mogły uczestniczyć w grach i zabawach na basenie oraz igrzyskach sportowych na boisku w Gromcu. Dla chętnych organizowane będą wycieczki rowerowe oraz plenerowe zajęcia artystyczne. Jednak największą atrakcją zapewne będą wyjazdy do parku miniatur oraz do Krakowa.

Ci, którzy spędzą w mieście tylko sierpień również nie będą narzekać na nudę. Dla nich także organizatorzy przygotowali wiele atrakcji na basenie, igrzyska sportowe i rajd rowerowy. Sportowym wydarzeniem lata będzie puchar w tenisie ziemnym dla dzieci i młodzieży oraz wyjazd do parku wodnego w Dąbrowie Górniczej. Organizatorzy przygotowali również wiele atrakcji dla dzieci, które nie lubią sportowych zmagań. Wśród nich są m.in.: plenerowe warsztaty plastyczne, wyjazd do Dinozatorlandu oraz kurs pierwszej pomocy. - Większość atrakcji przygotowanych w ramach akcji Lato będzie bezpłatne. Płatne są tylko bilety wstępu na poszczególne wycieczki i wyjazdy, gdzie koszt transportu pokrywa Libiąskie Centrum Kultury - mówi Paweł Salawa.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.