Wraz z początkiem roku chrzanowski szpital wprowadził innowacyjne rozwiązanie dla swoich pacjentów. Od 1 stycznia bowiem do poradni specjalistycznej można się zarejestrować drogą internetową.Szpital Powiatowy w Chrzanowie uczestniczy w projekcie "Wzmocnienie potencjału zdrowia osób pracujących oraz poprawa jakości funkcjonowania systemu ochrony zdrowia", który realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

By uzyskać dostęp do e-rejestracji należy jednorazowo wydrukować i wypełnić wniosek dostępny na stronie szpitala. Trzeba złożyć go w centralnej rejestracji. Taki wniosek możemy odebrać również bezpośrednio przy okienku. Jeśli pacjent dopełni już wszystkich formalności może za pośrednictwem internetu umówić się na wizytę u specjalisty. Proces przypomina nieco... zamawiania książek w bibliotece. Po zalogowaniu na swoje konto wypełniamy formularz dotyczący naszych potrzeb, potem wybieramy specjalistę i szukamy wolnego terminu, w którym możemy go odwiedzić. Jeśli się rozmyślimy, wystarczy, że klikniemy w odpowiednim okienku "odwołaj wizytę".

Takie rozwiązanie ma wiele pozytywnych aspektów. Dzięki rejestracji online pacjent nie musi już wyczekiwać w długich kolejkach na szpitalnym korytarzu. Jednak nie wszystko da się załatwić drogą internetową. Już na wstępie napotykamy na pierwszą przeszkodę, bowiem podczas e-rejestracji pacjent jest zmuszony do wydrukowania nieedytowalnego pliku. By go wypełnić musi go wydrukować, a następnie osobiście zanieść do rejestracji w szpitalu. Czy pomysł sprawdzi się i przypadnie pacjentom do gustu dowiemy się już wkrótce.