W środę tuż przed południem do jednego z chrzanowskich banków, przy ulicy Sienkiewicza weszła para, która chciała otrzymać kredyt na kwotę 30 tysięcy złotych. Wszystko przebiegało sprawnie do momentu, kiedy 54-letni mężczyzna wraz z 44-letnią kobietą okazali dokumenty niezbędne, by ubiegać się o pieniądze.

- W trakcie weryfikacji okazało się, że przedłożone dokumenty w postaci decyzji o przyznaniu emerytury jak i legitymacji rencisty są podrobione - informuje Robert Matyasik, rzecznik chrzanowskiej policji. - Sprawcy usiłowania wyłudzenia kredytu zostali zatrzymani w policyjnym areszcie - dodaje.

Wydział do walki z przestępczością gospodarczą zabezpieczył dokumentację kredytową. Parze która próbowała wyłudzić kredyt grozi teraz kara do 8 lat więzienia.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.