Choć kalendarzowa zima trwa od kilku miesięcy dopiero od kilku dni aura sprzyja uprawianiu zimowych sportów. Narciarze mają wreszcie powody do radości. Powiatowy Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Chrzanowie stara się zaszczepić ducha sportowego nie tylko w najmłodszych. Od trzech lat w stolicy powiatu organizowany jest Narciarski Bieg Świętego Mikołaja. Biorą w nim udział amatorzy sportów zimowych.

W tym roku narciarze - amatorzy początkowo mieli spotkać się w niedzielę 29 stycznia przy Centrum Usług Socjalnych w osiedlu Stella. Tak się jednak nie stało. Jak często bywa w takich przypadkach, zawiodła pogoda. - No niestety nie było wystarczającej ilości śniegu - mówi Krzysztof Zubik, dyrektor PMOS Chrzanów i organizator biegu. - Jesteśmy uzależnieni od warunków pogodowych, ale prognozy na najbliższe dni są optymistyczne więc mam nadzieję, że tym razem się uda - podkreśla Zubik. Dyrektor dodaje też, że w razie gdyby w Stelli śniegu nie nasypało wystarczająco to zawsze można przenieść bieg nad "Tamę" (zalew Chechło). - Biegałem tamtędy wczoraj i myślę, że warstwa śnieżna w tym miejscu jest na tyle duża, że nie zdąży stopnieć do soboty - przekonuje organizator.

Weryfikacja zawodników i rozdanie numerów startowych rozpocznie się o godzinie 9.30. W biegu startować mogą zawodnicy w trzech kategoriach wiekowych. Kobiety w kategorii open oraz mężczyźni w dwóch grupach wiekowych: poniżej i powyżej pięćdziesiątego roku życia. Miłośnicy nart pobiegną na dwóch dystansach: kobiety - 4 km, mężczyźni - 8 km.
Dla pań puchar ufunduje poseł Tadeusz Arkit, który sam w zawodach pobiegnie, jak co roku. Fundatorami pozostałych pucharów są Ryszard Kosowski, burmistrz Chrzanowa i Adam Potocki, starosta powiatowy.

Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymają medale. Wszyscy pozostali - dyplomy na pamiątkę. By wziąć udział należy zgłosić swą kandydaturę mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod nr 502302689.

Krzysztof Zubik, dyrektor PMOS jest pomysłodawcą i organizatorem biegu.