W piątkowe popołudnie, o godzinie 17, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie, odbędzie się wernisaż wystawy Ewy Cofalik – Dobosz pod przewrotnym tytułem „Malarstwo”. Autorka zaprezentuje swoje prace wykonane akwarelami oraz techniką rysunkową.

Ewa Cofalik - Dobosz jest wykwalifikowaną malarką. Dyplom zdobyła na Wydziale Formy Przemysłowej Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uczestniczyła w ponad 40 wystawach w Polsce i za granicą. Jej prace można znaleźć w zbiorach muzealnych oraz prywatnych galeriach na całym świecie. - Jej rysunki i akwarele są rysowane lekko, trafnie, bezpretensjonalnie i sprawnie. Sprawność ta nie ma nic wspólnego z przydarzającą się projektantom manierą architektonicznych perspektyw. Przeciwnie – bezceremonialność z jaką artystka obchodzi się z konstrukcją, punktem widzenia, proporcjami, ustawianiem planów służy przede wszystkim wywołaniu wizji, a nie rejestrowaniu dokumentów. - tak ocenia prace malarki profesor Andrzej Pietsch z Akademii Sztuk Pięknych.

W trakcie spotkania można będzie porozmawiać z artystką o jej działalności oraz wysłuchać piosenek w wykonaniu Marzeny Kubin. Wystawa trwa od 15 czerwca do 29 lipca 2012 roku.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.