Aż 98 osób stanęło na strcie VIII Trzebińskiego Biegu Trzeźwości w sobotę 11 września 2010. Pomimo niesprzyjającej pogody frekwencja była bardzo duża. Trasa biegu liczyła 2 kilometry. Prowadziła przez ulicę Parkową, Dolinę Rybnej na metę przy ulicy Kościuszki. Na starcie pojawili się głównie uczniowie trzebińskich szkół i mieszkańcy gminy. W biegu uczestniczyli również podopieczni trzebińskiej filii Fundacji im. Brata Alberta.

Po zakończonym biegu rozlosowano nagrody - rowery ufundowane przez Burmistrza Trzebini – Adama Adamczyka, przewodniczącego Rady Miasta Trzebini – Aleksandra Nowaka oraz przewodniczącego Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Trzebini – Wiesława Pierzchałę wylosowali: Kamil Lorenc z Bolęcina oraz Iwona Oleksiewicz i Natalia Zając z Trzebini.Dodatkowe nagrody ufundowane przez burmistrza wylosowali: Joanna Ciołczyk, Albert Rejdych, Julia Dziadowiec, Sebastian Stelmach oraz trzebińska filia Fundacji im. Brata Alberta. Nagrody ufundowane przez przewodniczącego Rady Osiedla Centrum – Jerzego Głogowskiego oraz Radę Osiedla Centrum wylosowali: Dawid Pokusa, Daniel Bielec i Dominik Sieprawski. Nagrody dla najstarszego i najmłodszego uczestnika biegu, które ufundował radny Rady Miasta Trzebini – Stanisław Szczurek trafiły do Zenona Przbyła oraz Aleksandry Cupiał.

- Gratuluję wszystkim uczestnikom biegu hartu ducha i odwagi, gdyż padający deszcz nie sprzyjał uprawianiu aktywności ruchowej na świeżym powietrzu. Mam nadzieję, że takie imprezy będą się odbywały w przyszłości i będzie im towarzyszyć lepsza pogoda – mówił podczas wręczania nagród burmistrz Trzebini, Adam Adamczyk.

Po zakończeniu VIII Trzebińskiego Biegu Trzeźwości na placu przy ulicy Ochronkowej w Trzebini rozpoczął się Piknik Trzech Pokoleń. Obecni mogli spróbować potraw regionalnych, brać udział w grach i zabawach. Czas na pikniku umilały występy zespołów artystycznych z trzebińskiego MGOKSiRu.Atrakcją wieczoru był kabaretowy występ Andrzeja Grabowskiego. Imprezę zakończyły koncerty zespołów Wyrok, Knock Down i Trafo.

- Celem obu imprez było propagowanie trzeźwego, zdrowego stylu życia, wolnego od alkoholu i innych używek, promowanie więzi rodzinnych oraz integracja lokalnej społeczności – podsumowuje Mariola Roman, kierownik Referatu Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Trzebini i zarazem pełnomocnik burmistrza Trzebini ds. uzależnień.

 

Zdjęcia Robert Siwek, opracowanie na podstawie materiału UM Trzebinia

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.