Dwór Zieleniewskich w Trzebini serdecznie zaprasza na koncert zespołu Stonehenge, który odbędzie się 19 marca o godz. 18:00. Zespół powstał w 1996 roku. Jego założycielami były osoby, które wcześniej z dużymi sukcesami uczestniczyły w polskiej scenie szantowej.

Nazwa zespołu pochodzi od tajemniczego kamiennego kręgu położonego w hrabstwie Salisbury na południu Anglii. Było to miejsce, w którym druidzi czyli celtyccy kapłani, czcili swych bogów. Do dnia dzisiejszego pod Stonehenge urządzane są zloty miłośników kultury celtyckiej.Zespół powstał w 1996 roku. Jego założycielami były osoby, które wcześniej z dużymi sukcesami uczestniczyły w polskiej scenie szantowej.
Od początku swojej działalności wykonywali przede wszystkim tradycyjne tańce celtyckie: igi, reele, hornpipy. Zespół wypracował swoje unikalne brzmienie, charakterystyczne tylko dla nich. Według krytyków oraz opinii publiczności jest to energiczne, wręcz żywiołowe granie muzyki celtyckiej z dużą dozą słowiańskiego zacięcia. Miało to również odzwierciedlenie w popularności zespołu zarówno w kręgach miłośników kultury celtyckiej jak i na ogólnej scenie muzycznej w kraju. Zespół bywał zapraszany na coraz większe i bardziej prestiżowe imprezy kulturalne. Wykonywał swoją muzykę z powodzeniem dla kilku, kilkunastotysięcznej publiczności. Jednocześnie nigdy nie zapominał o klimatycznych pubach gdzie zebrana publiczność oraz panująca atmosfera najbardziej odpowiadają muzyce STONEHENGE.

Wstęp biletowany - bilet w cenie 20 zł/14 zł

Fot. zespół Stonehenge
informacja UM Trzebinia

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.