Prosty, biegnący w stronę centrum Trzebini odcinek drogi wojewódzkiej nr 791, który na terenie miasta jest ulicą Marszałka Piłsudskiego, ośmiela kierowców do lekceważenia obowiązujących przepisów ruchu drogowego i przekraczania dozwolonej na terenie zabudowanym prędkości, na co od dawna uskarżają się mieszkańcy.

 swiatla sygnalizacyjne

 

Temat był niejednokrotnie podnoszony na zebraniach, zwłaszcza kwestia niebezpiecznego połączenia nadmiernej prędkości, specyficznego ukształtowania terenu oraz utrudniających widoczność zakrętów drogi w rejonie Dworu Zieleniewskich.

 

W związku z wnioskiem mieszkańców, dotyczącym częściowego rozwiązania tego problemu poprzez montaż fotoradaru, Urząd Miasta w Trzebini jesienią 2016 r. wystąpił do Głównego Inspektora Transportu Drogowego w Krakowie o rozpoznanie takiej możliwości. W lutym 2017 r. nadeszła odpowiedź, że wstępnie wyznaczono potencjalną lokalizację dla stacjonarnego urządzenia rejestrującego, a wniosek został ujęty w prowadzonym przez GITD wykazie wniosków.

 

Wobec dotychczasowego braku działań ze strony GITD w Krakowie, zmierzających do zrealizowania zadania, Urząd Miasta w Trzebini zwrócił się z ponownym zapytaniem o informację, w jakim terminie jest realny montaż urządzenia przy ul. Marszałka Piłsudskiego. W chwili, gdy GITD w Krakowie przekaże odpowiedź i zostanie on ustalony, mieszkańcy zostaną o tym poinformowani.

 

Pełniący Funkcję Burmistrza Miasta Trzebini Grzegorz Żuradzki proponuje sygnalizację świetlną w miejscu, gdzie łączą się ulice Marszałka Piłsudskiego i Kościelna. Rada Miasta wyraziła zgodę na realizację zadania wspólnie z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie, jako zarządcą tej drogi.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.