Finały Małopolski Zachodniej turnieju "Wakacje z Piłką 2017" rozegrano 05.08.2017 r. na obiektach Brzeziny w Osieku (pow. Oświęcim). Zespół z Trzebini przywiózł stamtąd tytuł mistrzowski.

Zdjęcie przedstawia zwycięską drużynę

 

Zmagania Powiatowe w Alwerni wyłoniły dwóch reprezentantów - Fablok i MKS, jednak ponieważ zespół z Chrzanowa w tym terminie przebywał na obozie, to w rozgrywkach zastąpiła go Alwernia, która uplasowała się wtedy na trzecim miejscu.

 

Powiat Oświęcim reprezentowały Zatorzanka Zator i Brzezina Osiek, z powiatu Wadowickiego przyjechały drużyny Beskid Andrychów i Żarek Stronie, a z powiatu Olkuskiego - Słowik Olkusz i WAP Wolbrom (który niestety nie dojechał).

 

Rywalizacja o tytuł Mistrza Małopolski Zachodniej toczyła się w dwóch grupach: Grupa A (mecze trwały 15 minut) - 4 zespołowa i Grupa B (mecze trwały po 20 minut) - 3 zespołowa. Rywalizację w Grupie A wygrał Beskid, wyprzedzając Brzezinę, Alwernię i Słowika. W Grupie B bezkonkurencyjny okazał się AP MKS, który deklasował rywali.

 

Spotkania półfinałowe wyłoniły zaskakującego finalistę, gdzie Zatorzanka pokonała po serii rzutów karnych zespół Beskidu, natomiast w drugim półfinale obyło się bez niespodzianki - MKS pewnie pokonał Brzezinę. Spotkanie finałowe zespół "żółto-czarnych" wygrał wyraźnie 4:1 i - zasłużenie - całe rozgrywki. 

 

Wyniki AP MKS - Grupa B:

  • AP MKS Trzebinia - Zatorzanka Zator 8:2 ; Bramki: Garlacz x3, Kalinowski x2, Wójcik x2, Krzywda
  • AP MKS Trzebinia - Żarek Stronie 8:0 ; Bramki: Garlacz x3, Kalinowski x2, Duleba x2, Krzywda 

Półfinał:

  • AP MKS Trzebinia - Brzezina Osiek 3:1 ; Bramki: Wójcik x2, Garlacz 

Finał:

  • AP MKS Trzebinia - Zatorzanka Zator 4:1 ; Bramki: Garlacz x2, Kalinowski, Nietrzebka 

Końcowa tabela:

1. AP MKS Trzebinia - Awans

2. Zatorzanka Zator - Awans

3. Beskid Andrychów

4. Brzezina Osiek

5. Triumf Alwernia

6. Żarek Stronie

7. Słowik Olkusz 

 

Król Strzelców: Garlacz Jan (AP MKS Trzebinia) - 9 bramek 

AP MKS: Noworyta Oskar - Pucia Maciej, Bieniek Jakub, Krzywda Igor, Kalinowski Konrad, Wójcik Kamil, Hano Michał, Cząstka Oskar, Duleba Hubert, Garlacz Jan, Nietrzebka Mikołaj. Trener: Ślusarek Kacper 

 

Finał turnieju "Wakacje z Piłką 2017" zostanie rozegrany na obiektach Krakusa Swoszowice, jednak dokładna data nie jest jeszcze znana.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio