Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman",serif;} Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na VII Małopolskie Dni św. Jana Pawła II. Obchody zaplanowano w kilku miastach województwa. W Chrzanowie organizowane są się w dniach 9 września-1 października we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji.W czerwcu tego roku Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie we współpracy z Współorganizatorami i Partnerami, rozpoczął realizację projektu zatytułowanego "Jan Paweł II i Brat Albert - apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II".  Wydarzenia organizowane w Krakowie, gminie Oświęcim, Chrzanowie, Myślenicach, Lubniu, Zakopanem i Tarnowie wpisują się w cykl przedsięwzięć realizowanych w całej Polsce w ramach obchodzonego aktualnie Roku Świętego Brata Alberta.

Pierwsze wydarzenie w ramach projektu miało miejsce 12 czerwca w Krakowie. W kinie Kijów Centrum odbyła się projekcja filmu "Brat naszego Boga" na podst. dramatu K. Wojtyły w reż. K. Zanussiego poprzedzona spotkaniem z Reżyserem i Aktorami: G. Szapołowską, A. Rogiem i A. Deskurem. Spotkanie zgromadziło setki osób. 16 lipca odbył się pierwszy z 11 zaplanowanych Spacerów po Krakowie Śladami Brata Alberta i Karola Wojtyły w Krakowie - poszukiwania życiowego powołania (kolejne odbywać się będą w wybrane niedziele do listopada br. włącznie).

Z kolei w gminie Oświęcim 23 czerwca publiczność zgromadzona w Domu Ludowym w Grojcu wysłuchała przejmującego recitalu Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza z towarzyszeniem Warsaw Opera Quartet, a na dziedzińcu klasztoru oo. Franciszkanów w Harmężach miała swoją premierę wystawa "Jan Paweł II i Brat Albert - apostołowie naszych czasów".

Oto program chrzanowskich obchodów:

CHRZANÓW: 9 WRZEŚNIA - 1 PAŹDZIERNIKA 2017

9-25 września - prezentacja wystawa "Jan Paweł II i Brat Albert - apostołowie naszych czasów" /galeria Na Piętrze MOKSIR/
17 września, godz. 17:00 - recital KRYSTYNY GIŻOWSKIEJ /rynek w Chrzanowie/
25 września, godz. 16:00 - spotkanie z prelegentem i projekcja filmu "Brat naszego Boga" /kino Sztuka/
25 września-1 października - projekcje filmu "Małopolska. Miejsca serdeczne Jana Pawła II" /kino Sztuka/

UDZIAŁ WE WSZYSTKICH WYDARZENIACH JEST NIEODPŁATNY.

Szczegółowe informacje na stronie www.idmjp2.pl

Projekt „Jan Paweł II i Brat Albert - apostołowie naszych czasów. VII Małopolskie Dni Św. Jana Pawła II" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kultura Dostępna".

 

 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman",serif;}

Komentarze   
0 #1 Krzysztof P. 2017-09-18 00:54
Niedzielny koncert Krystyny Giżowskiej (17.09.2017) https://youtu.be/HtvWKOMHWqQ
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.

Joomla SEF URLs by Artio