Coraz więcej osób decyduje się na robienie zakupów w sklepach internetowych i poprzez serwisy aukcyjne czy portale ogłoszeniowe. Można w ten sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy w porównaniu z zakupami stacjonarnymi. W taki sposób oszczędza się również czas – wystarczy zaznaczyć opcję dostawy do domu i nie trzeba wychodzić, aby mieć swój wybrany towar u siebie. Jednak warto wiedzieć, że również na zakupach online można zaoszczędzić. W jaki sposób to zrobić i gdzie szukać podpowiedzi?

 

Sezonowe akcje i wyprzedaże

Zakupy w sieci – o czym trzeba pamiętać? Podobnie jak w sklepach stacjonarnych, również w sklepach online organizowane są sezonowe wyprzedaże, a także jednorazowe akcje promocyjne. Często związane są one z jakimiś ważnymi wydarzeniami czy uroczystościami np. Bożym Narodzeniem czy Nowym Rokiem. Duże obniżki można znaleźć także w końcowym okresie sezonowych wyprzedaży czy z okazji tak zwanego Black Friday czy Cyber Monday, których tradycja przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych. Z zakupami często warto poczekać również na dzień darmowej dostawy, czyli taki dzień, w którym towar wysyłany jest do klienta za darmo.

 

Kody rabatowe

Dużo sklepów oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z różnego rodzaju promocji dla nowych i stałych klientów. Zazwyczaj są to bony rabatowe dające możliwość skorzystania z określonych zniżek. Takie bony rabatowe można uzyskać w różnorodny sposób. Bardzo często można uzyskać taki kod zapisując się do newstettera, jaki wysyła sklep. Można z niego skorzystać już przy pierwszych zakupach.

 

Skąd brać informacje o promocjach?

Wszystko wydaje się atrakcyjne, ale skąd czerpać informacje na temat takich promocji? Sposobów jest wiele. Można na przykład korzystać ze strony pozyczkowy-portal.pl. Innym sposobem jest zapisywanie się do newsletterów swoich ulubionych sklepów. Można też skorzystać z alertów wysyłanych przez wyszukiwarki – wystarczy ustawić alarm (powiadomienie) na wybrane słowa i na naszego maila będą przychodziły odpowiednie informacje.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.