Coraz więcej osób decyduje się na robienie zakupów w sklepach internetowych i poprzez serwisy aukcyjne czy portale ogłoszeniowe. Można w ten sposób zaoszczędzić sporo pieniędzy w porównaniu z zakupami stacjonarnymi. W taki sposób oszczędza się również czas – wystarczy zaznaczyć opcję dostawy do domu i nie trzeba wychodzić, aby mieć swój wybrany towar u siebie. Jednak warto wiedzieć, że również na zakupach online można zaoszczędzić. W jaki sposób to zrobić i gdzie szukać podpowiedzi?

 

Sezonowe akcje i wyprzedaże

Zakupy w sieci – o czym trzeba pamiętać? Podobnie jak w sklepach stacjonarnych, również w sklepach online organizowane są sezonowe wyprzedaże, a także jednorazowe akcje promocyjne. Często związane są one z jakimiś ważnymi wydarzeniami czy uroczystościami np. Bożym Narodzeniem czy Nowym Rokiem. Duże obniżki można znaleźć także w końcowym okresie sezonowych wyprzedaży czy z okazji tak zwanego Black Friday czy Cyber Monday, których tradycja przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych. Z zakupami często warto poczekać również na dzień darmowej dostawy, czyli taki dzień, w którym towar wysyłany jest do klienta za darmo.

 

Kody rabatowe

Dużo sklepów oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z różnego rodzaju promocji dla nowych i stałych klientów. Zazwyczaj są to bony rabatowe dające możliwość skorzystania z określonych zniżek. Takie bony rabatowe można uzyskać w różnorodny sposób. Bardzo często można uzyskać taki kod zapisując się do newstettera, jaki wysyła sklep. Można z niego skorzystać już przy pierwszych zakupach.

 

Skąd brać informacje o promocjach?

Wszystko wydaje się atrakcyjne, ale skąd czerpać informacje na temat takich promocji? Sposobów jest wiele. Można na przykład korzystać ze strony wujeksknerus.pl. Innym sposobem jest zapisywanie się do newsletterów swoich ulubionych sklepów. Można też skorzystać z alertów wysyłanych przez wyszukiwarki – wystarczy ustawić alarm (powiadomienie) na wybrane słowa i na naszego maila będą przychodziły odpowiednie informacje.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.