Dzień Dawcy Szpiku

W dniu 29 września 2018 r. w godz.10.00 -16.00 na Placu Tysiąclecia w Chrzanowie grupa mieszkańców Chrzanowa i okolic w roli wolontariuszy organizuje Dzień Dawcy Szpiku.

Dzień Dawcy Szpiku odbędzie się w ramach imprezy organizowanej przez Gminę Chrzanów pn. „Spacer po Zdrowie", a jej celem jest rejestracja potencjalnych dawców w centralnym rejestrze niespokrewnionych potencjalnych dawców szpiku i krwi pępowinowej POLTRANSPLANT oraz w rejestrach zagranicznych. Dzięki rejestracji potencjalny dawca może w przyszłości uratować życie nie tylko polskim pacjentom lecz także pacjentom potrzebującym pomocy na całym świecie.

Inspiracją do zorganizowania tej akcji są historie pacjentów i dawców, a wśród nich także poruszająca historia jednej z Wolontariuszek naszej Lokalnej Grupy Inicjatywnej, pochodzącej z Chrzanowa, która w marcu tego roku oddała szpik niespokrewnionemu biorcy, dziecku choremu na białaczkę. Wszystko zaczęło się 9 lat wcześniej, kiedy postanowiła zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Dzięki tej decyzji chore dziecko dostało szansę na powrót do zdrowia! Kilka tygodni temu Wolontariuszka otrzymała informację, że przeszczep się przyjął, a dziecko w dobrym stanie wróciło do swojego domu.

Akcję można wesprzeć także poprzez:

  • Przekazanie dalej informacji o akcji wraz z załączoną prezentacją Fundacji DKMS(plik: prezentacja.pdf) i zachęcenie ich do rejestracji podczas Dnia Dawcy Szpiku;
  • Wydrukowanie plakatów (plik: plakatA4_.pdf) i umieszczenie ich na tablicach informacyjnych lub innych widocznych miejscach;
  • Polubienie i udostępnienie wydarzenia na Facebooku https://www.facebook.com/events/525544091232611;
  • Wsparcie finansowe Fundacji DKMS - rejestracja i przebadanie jednego potencjalnego dawcy to koszt 180 zł. Od początku istnienia w Polsce Fundacja DKMS rozwija bazę potencjalnych dawców m.in. dzięki darowiznom od osób indywidualnych oraz finansowemu wsparciu firm. Każda, nawet najmniejsza darowizna pozwoli pozyskać więcej potencjalnych dawców. Szczegóły dotyczące przekazywania darowizn dostępne są na stronie internetowej Fundacji DKMS https://www.dkms.pl/pl/przekaz-darowizne.

Osobą do kontaktu w sprawie organizacji Dnia Dawcy Szpiku w Chrzanowie jest:
Jadwiga Trojak
T +48501157413,
M Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Załaczone materiały do wykorzystania: