Początkowe kroki w biznesie

W obecnym czasie prowadzenie własnego biznesu staje się popularnym sposobem zarobkowania. Trudno osądzić, na ile jest to metoda dająca prawdziwy komfort i satysfakcję, na ile wynika z czynników zewnętrznych i nie wiąże się z niczym więcej, jak tylko pewnymi udogodnieniami dla pracodawcy, a raczej zleceniodawcy. Więcej można dowiedzieć się na http://zabkig1.pl/ .

Trendy na rynku są zmienne. Zarówno w poszczególnej branży jak i wśród ogólnych tendencji, związanych z rozwojem coraz to bardziej zróżnicowanych specjalizacji i zawodów, wynikających także z rozwoju technologicznego, a także usług nowego rodzaju, które właściwie kilkanaście lat temu nie istniały w ogóle.

Ciągłe zmiany na rynku pracy, elastyczność, dynamiczne podejście, otwarty umysł, chęć przyswajania nowych rzeczy, systematyczność i wytrwałość, upór w dążeniu do celu, zmysł strategiczny i analityczny, świetny, nowatorski pomysł, wysoka jakość wykonywanych usług. Wiele motywów przemawia za osobami, które startują ze swoim biznesem i okazuje się, że w wielu przypadkach można być nie lada zaskoczonym, w jaki sposób ktoś postanowił „robić pieniądze” i w jaki sposób udaje mu się realizować ten zamiar.

Dla początkujących przedsiębiorców, pozbawionych jeszcze doświadczenia w prowadzeniu własnej firmy, lub niepewnych co do sposób, w jaki można temat ugryźć, powstało w ostatnim czasie wiele poradników związanych zarówno ze sposobem rejestracji działalności od strony prawnej jaki dotyczących mentalnego przygotowania, a także metod opracowywania planów, czy tworzenia zaplecza finansowego, które pomoże przetrwać okres startowy, podczas którego nie mamy pewności na ile stały i wysoki będzie przychód.

Oczywiście, bez względu na rodzaj wybranej ścieżki oraz rynek, na którym planujemy rozpocząć swoją działalność, ważne jest przede wszystkim, aby w ogóle posiadać niezbędne kwalifikacje, które zachęcą klientów do korzystania z usług, czy zakupienia konkretnego produktu. Ciężko oczekiwać, że osobie niezwiązanej z tatuażem, wypali biznes, którym będzie właśnie salon tatuażu. Zakładając oczywiście, że działalność planuje prowadzić samodzielnie, bez dodatkowo zatrudnionych na pokładzie osób, wykwalifikowanych w temacie.

Dlatego, obok zdania rynku, zapotrzebowania w konkretnej dziedzinie na dane usługi i towary, należy określić swoje cele biznesowe. Dobrze przede wszystkim obliczyć minimalny przychód, niezbędny do utrzymania firmy. Oczywiście, warto pamiętać, że przychód to pieniądze które wpływają do firmy, dochód natomiast to pieniądze, które zostają w naszej kieszeni. Aby obliczyć swój dochód, od przychodu należy odjąć wszelkie, miesięczne wypadki, związane np. ze składkami na poczet ZUS, podatkiem, itp. ewentualnymi wypłatami dla pracowników, opłaceniem czynszu, innych opłat, jak np. abonament za internet, telefon, wszystko, co jest firmowym zobowiązaniem, wynikającym z podpisanej umowy. Dopiero po dokonaniu stosownych opłat, możemy przeliczyć swój miesięczny przychód.

W wielu przypadkach, początkowe firmy to albo działalności jednoosobowe bądź dwuosobowe, założone przez znajomych, którzy wspólnie specjalizują się w danej dziedzinie lub uzupełniają się pod względem posiadanych kwalifikacji. Chociaż to trochę deprymujące, w przypadku, jeśli przed rozpoczęciem działalności nie wykonaliśmy prawidłowej analizy rynku, czy też nie zaczęliśmy w ten, czy inny sposób promować przyszłej działalności, należy się przygotować na niskie przychody i niejednokrotnie zdarza się, że początki małych działalności wiążą się z zarabianiem gotówki niezbędnej do przetrwania i nic ponadto. W tym celu ważny jest kapitał początkowy, który stanowi zabezpieczenie na wypadek zaburzonej płynności finansowej firmy.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.