Konstrukcje fotowoltaiczne zaspokoją potrzeby domu

Odnawialne źródła energii rosną w siłę. Szczególnie te, które dostępne są na każdym kroku. Jednym z nich jest właśnie energia słoneczna.

Panele czy fotowoltaika

W naszej szerokości geograficznej korzystanie z baterii słonecznych jest możliwe całym rokiem. Nawet wtedy, gdy słońce jest za chmurami, to jego promienie przebijają się przez nie i są przechwytywane przez instalację. Obecnie możemy się zdecydować na jedno z dwóch rozwiązań. Kolektory słoneczne posłużą nam do podgrzania wody. Na rynku znajdziemy wersję płaską oraz rurową próżniową. Efektywne pozyskanie ciepła odbywa się tylko wtedy, gdy kolektor nie wytraci go do otoczenia. Dlatego są one pokryte specjalną powłoką na bazie tlenku tytanu które zwiększa wchłanianie promieni słonecznych. Konstrukcje fotowoltaiczne natomiast są to zestawy, które umożliwiają produkcję prądu i jego gromadzenie. Jest więc to rozwiązanie zdecydowanie bardziej rozbudowane i pozwala ograniczyć do minimum korzystanie z energii dostarczanej przez operatora. Konstrukcja taka może zostać zainstalowana na dachu płaskim, pochyłym, a także na ziemi. By pokryć roczne zapotrzebowanie na energię dla domku jednorodzinnego, potrzebujemy instalacji o mocy 5kW. Zajmie nam ona około 33 metrów kwadratowych powierzchni. W jej skład wejdzie osiemnaście modułów fotowoltaicznych. Jest to najdroższa część inwestycji. Możemy wybrać ogniwa monokrystaliczne, które charakteryzują się wysoką sprawnością a także dużą żywotnością. Potrafią pracować nawet przez 30 lat. Drugi typ ogniw jest na bazie krzemu i jest znacznie tańszy od tych z jednego kryształu. Mimo to ich jakość nie odbiega mocno od droższych modułów.

Konstrukcje fotowoltaiczne – regulator i falownik

Po wybraniu modułów fotowoltaicznych czas na kolejne niezbędne elementy. Konstrukcje fotowoltaiczne nie spełnią swoich zadań, jeśli nie będą wyposażony w falownik sieciowy. To urządzenie, które sprawia, że energia słoneczna zostaje zamieniona w prąd stały. Dzięki niemu możemy wykorzystać zgromadzoną energię do zasilania naszego domu. Urządzeniem, które dba o sprawność konstrukcji fotowoltaicznych, jest regulator ładowania. Dba on o to, by akumulator nie uległ rozładowaniu i przeładowaniu. Dostarcza mu takie napięcie, by wciąż był w pełni naładowany. Montuje się go pomiędzy panelem a akumulatorem. Urządzenie działa w trybie pulsacyjnym. Oznacza to, że wysyła prąd o wysokim napięciu krótkimi seriami. Więcej informacji o konstrukcjach fotowoltaicznych dowiesz się pod tym adresem https://sklep.ekotechnologia.eu/c/27/konstrukcje-montazowe.html. Odpowiednie stelaże zapewnią sprawne działanie zestawu i maksymalny pobór energii. W ten sposób nasza inwestycja zacznie przynosić nam zyski.

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.