Atrakcyjne parametry, takie jak okres kredytowania oraz kwota wyróżniają pożyczki, których zabezpieczeniem jest nieruchomość. Wiedza na temat tych produktów finansowych nadal nie jest powszechna, dlatego przedstawiamy najważniejsze zasady. Z tego artykułu dowiesz się, co sprawia, że pożyczka pod zastaw mieszkania, domu czy działki to korzystne rozwiązanie. Co sprawia, że pożyczka pod zastaw nieruchomości to korzystne rozwiązanie? Poznaj zalety pożyczek pod zastaw mieszkania, domu, działki.

 

Atrakcyjna wysokość pożyczki

Nieruchomość w oczach pożyczkodawcy to solidne zabezpieczenie. Dla pożyczkobiorcy istotne jest to, jak dużą wartość ma dana nieruchomość, czyli po jakiej cenie można sprzedać dom, mieszkanie czy inną nieruchomość, która staje się zabezpieczeniem na wypadek braku spłaty długu. Osoba będąca właścicielem nowo wybudowanego domu w centrum miasta może liczyć na większą pożyczkę niż osoba dysponująca niewielką działką niezagospodarowaną położoną w mało atrakcyjnej okolicy. Liczy się wartość zabezpieczenia. W niektórych ofertach znajdziemy kredytowanie nawet do 75% LTV. Ten tajemniczy skrót to z języka angielskiego "Loan to Value", czyli pojęcie określające stosunek kwoty pożyczki do wartości zabezpieczenia (wartości nieruchomości). Jak łatwo zauważyć pożyczki pod zastaw nieruchomości mogą opiewać na naprawdę pokaźne kwoty.

 

Czas na spłatę pożyczek pod zastaw nieruchomości

To, że otrzymamy wysoką kwotę pożyczki sprawia, że trzeba ją oddać znacznie większą, bo ze wszelkimi kosztami. Czas na to powinien być jednak w zupełności wystarczający, Jest on znacznie dłuższy niż w przypadku chwilówek. U niektórych pożyczkodawców oferujących pożyczki pod zastaw nieruchomości można liczyć na opcję karencji w spłacie, co pozwala na uporanie się z trudnościami w spłacie. Dłuższy okres spłaty przekłada się na niższą miesięczną ratę, przez co budżet domowy nie zostaje mocno obciążony.

 

Możliwość spłaty innych zobowiązań

Brak obowiązku określania celu pożyczki sprawia, że istnieje możliwość przeznaczenia gotówki na dowolny cel, także na spłatę wszystkich poprzednich zadłużeń. Z tego względu pożyczki pod zastaw nieruchomości stają się coraz powszechniej postrzegane jako ratunek do wyjścia z długów. Można pokryć wiele zobowiązań zaciągniętych na mniejsze kwoty i ustalić ratę możliwą do spłaty.

 

Elastyczność oferty i minimalne formalności

Zastaw nieruchomości to poważna decyzja, ale każdy zainteresowany tym rozwiązaniem powinien wiedzieć, że pożyczki pod tego rodzaju zastaw dają spore możliwości negocjowania warunków. Oferta dopasowywana jest niemal do indywidualnej sytuacji każdego klienta. Wiadomo, że znajdziemy pewną grupę ramowych, sztywnych zasad i warunków. Oczywiste jest też jednak, że każda nieruchomość jest inna i charakteryzuje się różną wartością. Określenie wartości nieruchomości najczęściej pozostaje po stronie pożyczkodawcy, dlatego też pożyczkobiorca nie musi już tego załatwiać. Każde pożyczki pod zastaw nieruchomości cechują się większą pulą formalności niż w przypadku chwilówek, jednak są one ograniczone do niezbędnego minimum.

 

Więcej informacji

Konsorcjum Finansowe przygotuje dla Ciebie ofertę pożyczki pod zastaw nieruchomości - sprawdź