×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 457

 

Są takie opiniotwórcze i oczywiście niezależne osoby (ale bez nazwisk), które uważają tysiące mieszkańców za... głupców. Bo nie tylko nie wybrali oni sugerowanych przez te osoby postaci, ale jeszcze dali się nabrać na sprytnie podsunięte przez niedobrych innych - "strategie wyborcze opanowane do perfekcji" (cytat z pewnego tygodnika).

Kontynuując ten tok rozumowania,  "złego" wyboru dokonano oczywiście w Chrzanowie, dając mandat burmistrzowi Ryszardowi Kosowskiemu w pierwszej turze, a utrącając Bogdana Kosowskiego. Ale tego tematu już nie rozwijam, bo chcę napisać, kto tak naprawdę stosuje te "strategie wyborcze opanowane do perfekcji"... 

W powiecie chrzanowskim jest to z całą pewnością burmistrz Trzebini Adam Adamczyk. Co bowiem robi, gdy nie udało mu się wygrać w pierwszej turze? 

Po pierwsze, tak rozdziela stanowiska funkcyjne w radzie miasta, by Stanisław Szczurek nie miał w niej poparcia większości w razie ewentualnej wygranej. Funkcje te rozdzielono już pomiędzy radnych z komitetu "Razem dla Trzebini" oraz PiS. Tych z PO pominięto. A to powinno zniechęcić wyborców do głosowania na kandydata PO.

Po drugie, chce przejąć głosy mieszkańców, którzy w pierwszej turze głosowali na Janusza Szczęśniaka. Lada moment należy się spodziewać oficjalnego ogłoszenia tego poparcia Janusza dla Adama. Pewnie to będzie duży anons prasowy, wiadomo w jakim tygodniku.

Po trzecie, Janusz Szczęśniak do poparcia Adamczyka jest właściwie przymuszony. Skoro nie może już być starostą i nie zostanie już burmistrzem - wraca na dyrektora MGOKSiR-u. Ale to za mało, on teraz będzie - co zapewne już obiecał mu wuj Adam - menagerem kulturalnym w całej gminie, obejmując dodatkowo Dworek Zieleniewskich.

Tymczasem Stanisław Szczurek liczy po prostu na mądrość mieszkańców. Czy Trzebinia nie mogłaby wreszcie wybrać burmistrza, który nie wybrał się sam, stosując "strategie wyborcze opanowane do perfekcji"...

 

 

 

 

 

 

Komentarze   
0 #21 ogarek 2010-12-01 12:51
To jest DE BEST!
Cytat:
Zuza: Czy to prawda, że Pan Edward Molenda będzie wiceburmistrzem jak wygra Pan wybory?
Adam Adamczyk: Pan Edward Molenda jest na pewno bardzo dobrym fachowcem, sprawdzonym już na niwie pracy w UM w Trzebini. Można uwzględniać jego kandydaturę
źródło: http://www.przelom.pl/przelom-online/5862/WYBORY-Czat-z-Adamem-Adamczykiem-kandydatem-na-burmistrza-Trzebini/

Coś niesamowitego! Chyba na skalę całego kraju.
Cytować
0 #22 Propozycja 2010-12-01 14:31
Ogarek, dziękuję za ten "cytacik". No tak, jak żona mogłaby pisać prawdę o wadachi przyszłego pracodawcy swojego męża... I oto obiektywny Tygodnik. Brawa dla Pucha!
Cytować
0 #23 kapelusznik 2010-12-01 14:38
Fakt Edek to fachowie szczególnie na basenie Cabańska Fala jako dyrektor :D
Cytować
0 #24 bobol 2010-12-01 14:42
Nie dostał się Eduardo do rady miasta bo mieszkańcy na niego nie chcieli głosować bo znają też Panią M. i jej tygodnik to facet próbuje tylnymi drzwiami na vice burmistrza - cwanie i chytrze - to się mu akurat po wygranej Adamczyka może udać i tym sposobem wujo Adam będzie miał wszystko w garści nawet pozornie niezależy wolny tygodnik :sad:
Cytować
0 #25 aaaa 2010-12-05 22:22
prawda, prawda g**** prawda
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.