Mogło by się wydawać, że jedyne co się zmienia w HPR Kozubnik to graffiti na ścianach. Złomiarze i inni miłośnicy opuszczonej własności wynieśli już wszystko co można było spieniężyć.
Na teren byłego kompleksu wypoczynkowego wkroczył ciężki sprzęt i siłą brutalnej hydrauliki równa z ziemią wszystkie napotkane budynki.


Stan końcówka 2011


Aktualnie

Porównie widoku z najwyższego budynku:


Miłośnicy paintballa, ASG, „słit foci” w opuszczonych ruinach i fotografowie ślubni macie ostatnią okazję by odwiedzić Kozubnik. Po zimie już go pewnie nie będzie.

Więcej zdjęć z Kozubnika gdy jeszcze były wszystkie ruiny.

Pełna nazwa kompleksu zajmującego blisko 8 hektarów powierzchni to Zespół Domów Wypoczynkowo Szkoleniowych HPR Porąbka-Kozubnik, skrót HPR oznacz Hutnicze Przedsiębiorstwo Remontowe. Budowa rozpoczęła się w 1968 roku i zakończyła dwa lata później. Ośrodek prosperował bardzo dobrze do końca PRL-u, później został sprzedany firmie która popadła w długi. Od połowy lat 90 ośrodek popadał w ruinę.

Teren został kupiony przez firmę Sawa Apartments. Tylko dwa budynki zostaną odnowione (niektóre źródła podają 4), pozostałe są wyburzane a w ich miejsce wybudowane zostaną nowe. W sumie powstanie hotel mający 170 pokoi, kompleks basenów oraz 250 apartamentów. Prace mają zostać zakończone w 2015 roku.

Komentarze   
0 #1 Ilovemaluch 126p 2013-01-01 19:52
Które budynki zostają? to dlaczego są tablice remontowe od 5 czy 6 obiektów?
Cytować
+1 #2 kkkk 2013-01-12 19:15
Znający życie to pewnie tylko zrównają spżedadzą i się wyprowadzą i to tyle z przyszłego ''Davos''.Smiec h :D
Cytować
Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.