Warsztaty o dezinformacji dla osób 55+ z dr Małgorzatą Krzeczkowską w MBP Chrzanów
Już 20 czerwca 2024 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbędą się wyjątkowe warsztaty dla osób powyżej 55. roku życia, prowadzone przez dr Małgorzatę Krzeczkowską. To niepowtarzalna okazja, aby zgłębić tajniki rozpoznawania dezinformacji oraz nauczyć się sprawdzać wiarygodność informacji w Internecie.
  1. Warsztaty odbędą się w dwóch grupach: o 14:00 i 16:00.
  2. Uczestnicy nauczą się rozpoznawać fałszywe informacje.
  3. Tworzenie własnego portalu informacyjnego.
  4. Wstęp jest wolny.

Współczesny świat jest pełen informacji, które często okazują się być nieprawdziwe. Aby pomóc mieszkańcom w walce z dezinformacją, Miejska Biblioteka Publiczna organizuje warsztaty z dr Małgorzatą Krzeczkowską, uznaną popularyzatorką nauki i edukatorką. Zajęcia odbędą się 20 czerwca 2024 roku i są dedykowane osobom powyżej 55. roku życia.

Warsztaty będą miały miejsce w dwóch turach: pierwsza grupa rozpocznie o godzinie 14:00, a druga o 16:00. Uczestnicy dowiedzą się, jak sprawdzać, czy zdjęcia nie są fotomontażami oraz jak poprawnie interpretować wykresy. Dodatkowo, nauczą się tworzyć własne portale informacyjne i poznają metody weryfikacji wiadomości.

Dr Małgorzata Krzeczkowska, adiunkt na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego, od lat angażuje się w popularyzację nauki. Jest założycielką fundacji All About Science i aktywnie uczestniczy w europejskim projekcie REMEDIS. Jej doświadczenie i entuzjazm na pewno przyczynią się do sukcesu tego wydarzenia.

Uczestnicy będą mieli również okazję dowiedzieć się, gdzie i jak zgłaszać fałszywe informacje oraz spróbować swoich sił w tworzeniu avatarów. Warsztaty te są realizowane w ramach projektu REMEDIS, który ma na celu edukowanie społeczeństwa w zakresie rozpoznawania dezinformacji.

Na spotkanie warto zabrać ze sobą długopis, tablet lub telefon oraz dobry humor. Wstęp na warsztaty jest wolny, więc każdy zainteresowany ma szansę na zdobycie cennych umiejętności.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji i dołączcie do nas 20 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej. To doskonała okazja, by dowiedzieć się więcej o dezinformacji i nauczyć się, jak skutecznie się przed nią bronić!


Wg inf z: MBP Chrzanów